PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Coraz silniejsze związki zawodowe w Castoramie

Autor: Solidarność 15 stycznia 2016 13:26

W rok od podpisania „Porozumienia o współpracy” przez organizację zakładową NSZZ „Solidarność” w Castorama Polska Sp. z o. o. liczącą wówczas 50 członków, jej liczebność wzrosła do blisko 300 członków działających w 32 sklepach.

- W ciągu ostatniego roku naszej organizacji zakładowej udało się wynegocjować podwyżki wynagrodzenia dla najmniej zarabiającym pracowników z 2 proc. proponowanych przez pracodawcę do 3,2 proc. oraz zmienić Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych tak, aby wszyscy pracownicy mogli korzystać z tego prawa po równo. Planujemy kolejne zmiany w ZFŚS, regulaminie BHP, a od czerwca planowane są kolejne rozmowy w sprawie podwyżek płac – mówi przewodniczący komisji zakładowej Wojciech Kasprzyk.

- Należy zauważyć, że to wszystko jest możliwe dzięki poprawnej postawie pracodawcy, który prowadzi dialog ze stroną społeczną. Jednak nie wszystko działa dobrze, chodzi przede wszystkim o niedokładne wypełnianie przez pracodawcę porozumienia dotyczącego tzw. mapowania stanowisk pracy i przeprowadzonego procesu podwyżek. Będziemy o tym rozmawiać – dodaje Wojciech Kasprzyk.

Prawie 300 nowych członków to wynik ścisłej współpracy komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” w Castorama z Działem Rozwoju Komisji Krajowej oraz poszczególnymi regionami. 

Castorama to sieć sklepów z artykułami do majsterkowania, budowy i remontu działająca na terenie Polski, Francji i Rosji. Należy do grupy Kingfisher. Castorama Polska zatrudnia ponad 10 tysięcy pracowników, a na terenie całego kraju działają 72 sklepy (70 - Castorama, 2 - Brico Depot).

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • niewolnik 2016-01-17 15:34:55

  jakby Kopacz dalej była u koryta

  to byś nawet pierdnąć nie mógł w czasie pracy

  mam nadzieję, że czas wyzysku już minął

  a szwaby niech sami pracują za 300 euro miesięcznie

 • prac marketu 2016-01-17 12:43:52

  Moje gratulacje szkoda że u nas w Selgrosie nie ma takich silnych związków zawodowych

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane