PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Coraz więcej marketów E.Leclerc ma własną produkcję towarów świeżych

Autor: pr, dlahandlu.pl 13 sierpnia 2012 10:02

Jak deklarują władze sieci marketów E.Leclerc, coraz więcej sklepów francuskiego operatora w Polsce ma własną produkcję, zaopatrywaną przez miejscowych wytwórców. Wędliny oraz pieczywo przygotowywane są tuż obok miejsca zakupu, a świeże półprodukty sprowadzane są z danego regionu.

- Warzywa i owoce nie są magazynowane, dzięki czemu klient ma gwarancję świeżości - mówi Marek Pospiszyl, dyrektor handlowy wrocławskiego E.Leclerc
- W naszym hipermarkecie wszystkie wypieki powstają w piekarni na terenie sklepu - mówi Thomas Renard, dyrektor E.Leclerc w Radomiu. Podobnie funkcjonują działy mięsne. W hipermarkecie przy ul. Zana w Lublinie można nabyć mięso z polskich hodowli pochodzące z własnego rozbioru.

Jak deklarują władze sieci owoce i warzywa z E.Leclerc są kupowane możliwie jak najbliżej marketu. Ich stan jakościowy jest sprawdzany przed wyłożeniem na dział oraz regularnie w czasie otwarcia sklepu. -Wszystkie owoce i warzywa trafiające do naszego hipermarketu są kupowane we Wrocławiu - mówi Marek Pospiszyl, dyrektor handlowy wrocławskiego E.Leclerc - W ten sposób ograniczamy zużycie niezbędnego w procesie dostaw paliwa oraz nawiązujemy trwałe relacje z lokalnymi producentami.
Dużą wagę E.Leclerc przywiązuje do jakości oferty produktów zagranicznych. Sieć sprowadza szeroką gamę żywności, korzystając wyłącznie z własnego transportu, bez udziału pośredników i hurtowni. W taki sposób zaopatrzany jest między innymi dział z nabiałem oraz dział rybny w E.Leclerc Warszawa - Ursynów. - W naszej ofercie znajduje się ponad 60 gatunków francuskich serów, w każdy czwartek otrzymujemy również dostawy świeżych ryb i owoców morza prosto z Francji - opowiada Yann Bareil, dyrektor E.Leclerc na warszawskim Ursynowie. - Sprowadzamy wina z prawie każdego regionu Francji, stąd bogata propozycja przeszło 300 francuskich win.

W roku 2011 sieć E.Leclerc osiągnęła w Polsce obroty w wysokości 2648 milionów złotych, czyli o 5,2 proc. więcej w stosunku do poprzedniego roku. Obecnie zatrudnia 6200 pracowników w 40 sklepach znajdujących się w 36 miastach na terenie 15 województw.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Olesnicadis 2012-08-13 11:38:49

    Tu pisza ze jest dobrze a ja ciagle slysze ze jest nadal kryzys i jest zle. to ciekawe ...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane