PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Coraz więcej terminali płatniczych w restauracjach

Autor: Rzeczpospolita 28 czerwca 2010 12:59

Coraz więcej restauracji w Polsce decyduje się na zamontowanie w swoich lokalach terminali płatniczych. Restauratorzy - szczególnie większe sieci - podkreślają, że w dzisiejszych czasach obrót bezgotówkowy jest koniecznością. Pozwala na przyciągnięcie do lokali zwłaszcza ludzi młodych, którzy znaczną część swoich wydatków realizują za pomocą kart płatniczych - informuje Rzeczpospolita.

Zdaniem restauratorów, łatwiej wydaje się pieniądze, których się "nie widzi". Umożliwia to też uzyskanie klientów, którzy w danym momencie nie dysponują gotówką.

Przedsiębiorcy cytowanie przez Rzeczpospolitą wskazują też, że mniej pieniędzy w kasie, to też mniejsze ryzyko potencjalnego napadu z kradzieżą.

Tymczasem umożliwianie płatności kartą ma także minusy - stosunkowo wysokie koszty związane z opłatami na rzecz agentów rozliczeniowych, problemy techniczne, które towarzyszą realizacji transakcji poprzez terminal płatniczy. Do tego dochodzi czas oczekiwania na pieniądze za zrealizowane transakcje - dodają restauratorzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,78

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane