Coraz większe problemy wałbrzyskiej Magnolii. Z najmu wycofało się Tesco

Autor: dlahandlu.pl 18 października 2010 09:11

Coraz większe problemy wałbrzyskiej Magnolii. Z najmu wycofało się Tesco

NFI Octava poinformował, że w związku z niepodpisaniem umowy pożyczki lub kredytu na budowę centrum handlowego w Wałbrzychu przy ul. Lubelskiej z umowy najmu wycofał się hipermarket Tesco,

Firma podała w komunikacie, że na rynku nastąpiły zmiany koniunkturalne, w tym także w zakresie polityki kredytowej banków. Jednocześnie w Wałbrzychu budowa konkurencyjnej galerii handlowej jest już w zaawansowanej fazie, co skłoniło banki do nieudzielenia spółce kredytu na budowę centrum handlowego.

Ostatnio informowaliśmy, że Galeria 7, spółka zależna Funduszu NFI Octavia, rozwiązała na mocy porozumienia umowy najmu zawarte w dniu 11 grudnia 2008 r. przez spółkę z firmą LPP. Umowy dotyczyły najmu powierzchni handlowych w planowanym centrum handlowym w Wałbrzychu, przy ul. Lubelskiej.

Rozwiązanie za porozumieniem stron wyżej opisanych umów jest zbieżne z podjętą już decyzją funduszu, że projekt budowy centrum handlowego w Wałbrzychu nie będzie realizowany w zakładanej pierwotnie wielkości. Pod koniec 2009 roku firma zdecydowała, że zmniejszy powierzchnię planowanego centrum z 47 tys. mkw. Budowa obieku ma się rozpocząć w III kw. 2010 roku. Projekt w Wałbrzychu to inwestycja konsorcjum Octava S.A. i Redis, do którego należy także Magnolia Park we Wrocławiu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,87

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane