PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Costa Coffee rozważa rozwój poprzez franczyzę

www.portalspozywczy.pl 4 marca 2014 20:18

Costa Coffee rozważa rozwój poprzez franczyzę

CHI Polska, operator sieci Coffeeheaven i Costa by Coffeeheaven, który własnie rozpoczął rebranding tych marek na Costa Coffee, planuje dalszy rozwój sieci. W planach jest otwieranie nowych kawiarni w zmienionej koncepcji, rozwój vendingu, a także franczyza.

Jak zapowiada zarząd spółki, rok 2014 upłynie pod znakiem zmian - rebrandingu, ale to wcale nie oznacza zawieszenia procesu otwierania nowych placówek.

- Na 2014 rok planujemy otwieranie nowych kawiarni już w zmienionej koncepcji Costa Coffee - potwierdza Andrzej Jackiewicz, dyrektor generalny CHI Polska, choć przyznaje, że nowych kawiarni nie przybędzie zbyt wiele. Dodaje, że placówki te będą otwierane zarówno w biurowcach, galeriach handlowych, na dużych osiedlach mieszkalnych, jak i przy ruchliwych ulicach, ale także w nowych innowacyjnych lokalizacjach, w których lokali tego typu na razie nie ma. - Chcemy zapewnić jak największą dostępność marki Costa Coffee dla polskich konsumentów - dodaje.

Spółka CHI Polska skupia się na razie na otwieraniu własnych kawiarni. - Prawdopodobnie w najbliższych latach uruchomimy jedną z form franczyzy - mówi Andrzej Jackowski. Na razie zdradza konkretnych planów w tej kwestii.

Biznes CHI Polska to nie tylko kawiarnie, których spółka prowadzi obecnie 110. To także 140 kącików kawowych z maszynami vendingowymi na stacjach paliw Shell oraz w biurowcach - w restauracjach Sodexo. Spółka zamierza rozwijać ten koncept zwany Costa Express i jeszcze w tym roku na rynku pojawi się 40 nowych maszyn vendingowych.

- Mamy pomysły na wejście w nowe, niespenetrowane dotąd kanały dystrybucji i rozszerzenie dostępności marki Costa Coffee. Mamy potencjał żeby się rozwijać - podsumowuje Jackowski.

CHI Polska prowadzi obecnie ok. 110 kawiarni w całej Polsce, w tym 30 lokali pod marką Costa by Coffeeheaven. Spółka zatrudnia ok. 1200 etatowych pracowników.

Aktualnie Costa Coffee to największa i najszybciej rozwijająca się marka kawiarni na Wyspach Brytyjskich i numer 1 w Europie. To blisko 2800 kawiarni w 29 państwach na całym świecie. Marka należy do koncernu Whitbread.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • rafal 2015-02-23 17:43:04

  Wiesz, ja na przyklad mieszkam w Irlandii i Costa jest tutaj od zawsze, bylem tydzien temu w Londynie i tam tylko Costa, wiec dla mnie jest to mega rozpoznawalny brand. Cofee Heaven znam tylko z Polski a Costa jest to marka Euroejska. BTW nie slyszalem o sokach Costa - co to jest? Wyciskane jakies?

 • rebranding 2014-04-15 17:00:17

  Czy tylko dla mnie zmiana z Coffehaven na Costa Caffee to mało sensowny ruch? Costa kojarzy mi się przede wszystkim z sokami - Costa Caffe moim zdaniem tylko straci na tym rebrandingu w Polsce.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,55

 • Min

  1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane