PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Cushman & Wakefield doradzi PKP przy sprzedaży działki w centrum Warszawy

Autor: www.dlahandlu.pl 8 lipca 2013 12:02

Cushman & Wakefield wygrał przetarg zorganizowany przez PKP S.A. na doradztwo biznesowe w procesie zagospodarowania nieruchomości przy ul. Towarowej 1 w Warszawie. Jest to teren byłego dworca Warszawa Główna Osobowa wraz z przyległymi gruntami.

W ramach kontraktu firma Cushman & Wakefield będzie doradzać spółce PKP S.A. odnośnie potencjalnych możliwości wykorzystania tego terenu.

- Działka o powierzchni ok. 10 ha położona jest w bardzo atrakcyjnej lokalizacji w ścisłym centrum Warszawy. Teren może być zagospodarowany pod budowę nieruchomości komercyjnych różnego rodzaju, w tym budynków o charakterze biurowym, handlowym i mieszkaniowym - mówi Izabela Mucha, dyrektor działu wycen i doradztwa, Cushman & Wakefield.

- Przyjęta przez Zarząd PKP S.A. strategia zakłada istotną poprawę zarządzania nieruchomościami. Tereny wokół dworca Warszawa Główna mają ogromny potencjał, który do tej pory nie był wykorzystywany. Najwyższy czas, żeby to zmienić - mówi Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP S.A.

Firma Cushman & Wakefield współpracowała już z PKP S.A. m.in. przy komercyjnym zagospodarowaniu Dworca Katowice Osobowa (doradztwo i pomoc w wyborze inwestora) czy podczas organizacji przetargu dot. sprzedaży gruntów należących do PKP S.A. w ścisłym centrum Warszawy - u zbiegu ul. Chmielnej i Al. Jana Pawła II (grunt pod koniec 2011 r. został sprzedany za 171 mln zł).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane