CVC Capital Partners poza Żabką zainteresowany też Allegro

Autor: wirtualnemedia.pl 28 lipca 2016 10:57

CVC Capital Partners poza Żabką zainteresowany też Allegro

Według nieoficjalnych informacji trzy podmioty są zainteresowane zakupem platformy Allegro, do czego może dojść jeszcze w tym roku. Potencjalnymi kupcami są Alibaba, eBay i fundusz CVC Capital Partners - podały wirtualnemedia.pl

Doniesienia na temat możliwej sprzedaży przez koncern Naspers Grupy Allegro pojawiały się już w przeszłości kilkakrotnie, m.in. na początku ub.r., a ostatnio w połowie czerwca br.

Właśnie w kontekście tych ostatnich spekulacji agencja Reuters poinformowała o potencjalnych kupcach Grupy Allegro, powołując się na własne anonimowe źródła. Według nieoficjalnych informacji (niepotwierdzonych przez samych zainteresowanych) wśród chętnych do zakupu Allegro są Alibaba Group, eBay Inc. oraz fundusz CVC Capital Partners.

Jako ewentualnych kupców Reuters wymienia też polskie podmioty: Grupę Onet-RASP i Grupę Wirtualna Polska. Jednak w wypadku drugiego z polskich kandydatów serwis Wirtualnemedia.pl ustalił na podstawie własnych anonimowych źródeł, że na obecnym etapie Grupa WP nie jest zainteresowana akwizycją Allegro ze względu m.in. na wysoką cenę, która może wynieść pomiędzy 2,5 a 3 mld dol.

Według jednego z rozmówców Reutersa nabywca Allegro wszedłby od razu na cały regionalny rynek e-commerce, bowiem Grupa prowadzi kilka serwisów internetowych w różnych krajach. Wśród najbardziej prawdopodobnych kupców rozmówca Reutersa wymienił Alibabę i eBay’a, z tym że ten pierwszy kandydat miałby większe szanse na finalizację transakcji ze względu na polskie i europejskie przepisy antymonopolowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • bercik 2016-08-03 00:32:25

  A za 12tys nie chca sprzedac....? :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,38

 • Śr

  4,69

 • Min

  3,31

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane