CVC zmieni asortyment w Żabce

Autor: Puls Biznesu 6 marca 2017 09:53

CVC zmieni asortyment w Żabce fot. dlahandlu.pl

CVC Capital Partners chce zmienić logo Żabki i wprowadzić więcej zdrowej, gotowej żywności – informuje Puls Biznesu.

Amerykański fundusz CVC Capital Partners czeka jeszcze na zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Żabki, ale ma już gotową strategię dla największej sieci typu convenience w Polsce.

CVC Capital Partners zamierza w ciągu paru lat wydać kilkaset mln zł na rozwój sklepów Żabka. Krzysztof Krawczyk, zarządzający CVC w Polsce mówi, że strategia zaproponowana przez obecny zarząd stanowi bardzo dobrą odpowiedź na zmiany oczekiwań i zachowań polskich konsumentów, więc będzie ją realizować. W scenariuszu bazowym fundusz nie zakłada akwizycji mniejszych podmiotów i nie przewiduje też partnerstwa strategicznego z istotnymi graczami

Chodzi o Eurocash, który przez długie miesiące deklarował chęć zakupu Żabki, a jego menedżerowie byli prawie pewni, że akwizycję mają w kieszeni. Jednak Mid Europa Partners nie zgodził się, by spółka Luisa Amarala brała udział w procesie.

W Żabce sporo się zmieni. Spółka upowszechni format testowany od kilku miesięcy w wybranych sklepach, charakteryzujący się nowym logo — już bez wizerunku płaza.

Krzysztof Krawczyk mówi też, że fundusz chce zmienić nie tylko wizerunek Żabki, ale też jej wnętrze. Będzie więcej zdrowych, gotowych posiłków — kanapek, sałatek czy zdrowych deserów, ale też inspiracji ze świata — przekąsek z nasionami chia czy japońskich onigiri. Fundusz chce dopasować koncepcję sklepu do potrzeb zapracowanego i zabieganego konsumenta.

CVC wzbogaci wiedzą o światowych trendach dotychczasową politykę zarządu Żabki, który testuje nowe logo i asortyment. Będzie się wzorował na 7-Eleven, największej sieci handlu detalicznego na świecie. Nową identyfikację wizualną przygotowała agencja BNA.

Więcej w Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Tajemniczy klient 2017-03-07 15:21:51

  Chyba nie do końca wiedzą co kupili, przecież tam głównie alkohol się sprzedaje.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,55

 • Śr

  3,20

 • Min

  2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane