PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Czcionka na etykietach nie będzie mogła być mniejsza niż 1,2 mm

Autor: Dziennik Polski 27 października 2014 13:15

Od grudnia wchodzi w życie w całej Unii Europejskiej rozporządzenie z 2011 r., regulujące m.in. kwestię etykiet na towarach. Teraz staną się one czytelne i zawierać będą pełną informację o produkcie, jego składzie, wartości odżywczej, alergenach i kraju pochodzenia - informuje „Dziennik Polski".

Dziś zdarza się, że „jogurt truskawkowy" zawiera 0,05 proc. truskawek, zaś „pasztet z indykiem" - 0,02 proc. indyka. A dowiedzieć się o tym można z etykiety wielkości pocztowego znaczka. Wysokość najmniejszych czcionek stosowanych przez producentów to 0,1 mm. Teraz nie wolno będzie użyć liter mniejszych niż 1,2 mm (na drobnych produktach - 0,9 mm).

Organizacje konsumenckie cieszą się z tego rozporządzenia, ale część producentów ma obawy. Jeżeli ktoś dostosowując etykiety do nowych wymogów unijnych popełni błąd, może pójść z torbami - uważają. Ich zdaniem ryzyko takie jest bardzo duże, bo ani przedsiębiorcy, ani inspektorzy kilku inspekcji, którzy będą ich wkrótce kontrolować i karać, nie w pełni wiedzą, jak stosować nowe przepisy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane