Czekolady Alpen Gold w nowych opakowaniach

Autor: pr 6 października 2011 10:32

Czekolady Alpen Gold w nowych opakowaniach

Od połowy września czekolady marki Alpen Gold dostępne są na rynku w nowych, czerwonych opakowaniach. Integralną częścią szaty graficznej stała się również postać Wesołego Kostka, który od 2009 roku jest symbolem marki.

Proces odświeżenia opakowań został poprzedzony badaniem konsumenckim, które pozwoliło określić najbardziej korzystny kierunek zmian. Badanie pokazało, że zmiana opakowania na czerwone przyniesie wiele korzyści. Przede wszystkim tabliczki będą lepiej widoczne na półkach sklepowych i konsumenci zauważą je bez problemu wśród niezwykle bogatej oferty słodyczy. Czerwony kolor poprawi pozytywny wizerunek czekolad. Czerwień podkreśli także rodzinny charakter marki oraz to, że jest ona dobra na każdy dzień i na każdą okazję.

Ujednolicenie opakowań pozwoli również na powiązanie wszystkich formatów i wariantów czekolad z marką Alpen Gold, co powinno podkreślić bogactwo oferty. Konsumentom będzie łatwiej zauważyć, że w skład portfolio wchodzą nie tylko czekolady 100g, ale także Mleczna Kraina, tabliczki 200g, a także najlepiej sprzedający się produkt - czekolada Alpen Gold Nussbeisser.

Oprócz zmiany tła skrócone i powiększone zostały nazwy smaków. Pojawiła się nowa wizualizacja składników, aby konsumenci bez problemu mogli wybrać swoją ulubioną czekoladę. Na dole opakowania dodany został logotyp Alpen Gold. Z opakowań zniknął też znaczek Pyszny Smak, który został zastąpiony przez zdjęcie Wesołego Kostka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    5,99

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane