Czerwona gwiazda zniknie z etykiety Heinekena?

Autor: dlahandlu.pl za Retail Detail 22 marca 2017 13:56

Czerwona gwiazda zniknie z etykiety Heinekena? Fot. Shutterstock.com

Węgierski rząd chce pozbyć się odniesień i symboli, nawiązujących do komunistycznej przeszłości kraju. Jak podaje Reatil Detail, taka polityka może mieć konsekwencje dla Heinekena, na którego etykiecie widnieje czerwona gwiazda.

Węgry chcą usunąć z przestrzeni publicznej każdą czerwoną gwiazdę, ponieważ był to symbol komunistycznej dyktatury, która kontrolowała ten kraj przez blisko 50 lat. Premier Viktor Orbán i jego rząd uważają, że to ich moralny obowiązek. Heineken poinformował, że gwiazda na etykiecie to stary symbol piwowarów, pochodzący jeszcze z czasów średniowiecza, jednak węgierski rząd zignorował to tłumaczenie.

- Punkty gwiazdy symbolizują cztery naturalne składniki, a piąta odzwierciedla magię browaru - wyjaśnia Heineken. Po drugiej wojnie światowej tymczasowo zastąpiono czerwoną gwiazdę gwiazdą białą z czerwoną krawędzią, ale w 1991 r. firma powróciła do pierwotnej wersji. 

Jeśli okaże się to niezgodne z węgierskim prawem, Heineken może słono zapłacić za swoje przywiązanie do tradycji. Rząd węgierski rozważy bowiem kary za propagowanie komunistycznych symboli - ma to być grzywna w wysokości do 7 milionów euro oraz kara więzienia. Debata parlamentarna na ten temat już się rozpoczęła.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,40

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane