Czerwona Torebka bez prezesa

Autor: dlahandlu.pl 19 sierpnia 2015 20:07

Czerwona Torebka bez prezesa Paweł Ciszek był przeszem Czerwonej od maja 2013

18 sierpnia br. Paweł Ciszek przestał być prezesem spółki Czerwona Torebka.

Ciszek zawiadomił Czerwoną Torebkę o swojej rezygnacji. Jak wynika z treści przedstawionego przez niego oświadczenia, powodem rezygnacji były ważne przyczyny osobiste uniemożliwiające należyte wykonywanie zadań prezesa zarządu. Ciszek kierował Czerwoną Torebką przez ponad dwa lata, od maja 2013 r. Nie wiadomo jeszcze, kto przejmie jego dotychczasowe obowiązki.

Dwa dni temu o rezygnacji z pełnienia funkcji członka zarządu Czerwonej Torebki poinformował Wiesław Kostrzyński. Jak wyjaśnił, motywem jego postępowania był pogarszający się stan zdrowia.

18 sierpnia jedna akcja Czerwonej Torebki kosztowała 1,10 zł, 19 sierpnia po południu - 99 groszy.

Firma Market Side przeprowadziła case study sklepów Czerwona Torebka. Jej zdaniem przyczyny szybkiego wycofania się z rynku dyskontów tej spółki są zapewne złożone, ale jedną z istotnych jest lokalizacja sklepów. Operator wybrał bardzo konkurencyjne miejscowości, silnie spenetrowane przez inne dyskonty.

Gdyby sklepy Czerwonej Torebki znalazły się w miastach o konkurencji na poziomie choćby przeciętnej dla danej kategorii miast, to sieć mogłaby liczyć na dodatkowe 250 tys. transakcji miesięcznie (zakładając działanie samego konceptu na poziomie średniej dla rynku).

Przypomnijmy, w kwietniu br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki zależnej - Dyskont Czerwona Torebka - podjęło uchwałę o jej rozwiązaniu i przeprowadzeniu postępowania likwidacyjnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Poszkodowany II 2015-08-20 10:12:41

  Wiele problemów, wiele FV nie zapłaconych na setki tysięcy.... I nikt nie mówi o osobach które były Agentami sklepów... problemy na wiele lat....

 • Pokrzywdzony 2015-08-20 08:38:35

  A może problem polega na odpowiedzialności za nienależyte zarządzanie ? Czerwona Torebka pozostawia za sobą wiele niezapłaconych FV i ludzi którzy mogą dzięki nim zamknąć biznes

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,59

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane