PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Czerwona Torebka chce osiągnąć próg rentowności za 2 lata

Autor: ISBnews 22 listopada 2012 11:52

Czerwona Torebka chce sfinansować zaplanowane na ok. 4.5 mld zł inwestycje ze środków własnych oraz z kredytów, poinformował prezes Ireneusz Kazimierczyk. W rozmowie z agencją ISBnews prezes dodał, że nie wyklucza także emisji obligacji, a próg rentowności spółka powinna osiągnąć już w 2014 r.

"Pracujemy z bankami nad finansowaniem, podpisujemy kolejne umowy. Uważamy, że jesteśmy w stanie rozwijać się dzięki kredytom i środkom własnym, dlatego nie planujemy kolejnej emisji akcji" - powiedział Kazimierczyk podczas konferencji prasowej.
Prezes dodał, że na dziś finansowanie zamyka grupa pięciu banków. Pozostałą część wydatków spółka planuje pokryć ze środków własnych. Dlatego zarząd nie zmierza wnioskować o wypłatę dywidendy.
"Wydaje nam się, że w okresie wzrostu i budowy wartości spółki nie planujemy dywidendy. Wszystko jednak zależy od decyzji akcjonariuszy" - powiedział Kazimierczyk.
Natomiast w rozmowie z agencją ISBnews prezes dodał, że nie wyklucza także emisji obligacji w 2013 r., jeśli sytuacja rynkowa pozwoli na korzystne uplasowanie papierów. Jego zdaniem, wkrótce spółka będzie także w stanie wypracowywać znaczące środki własne.
"Pozytywne przepływy finansowe mogą się pojawić w ciągu 2 lat. Jak wynika ze strategii, będziemy wówczas posiadać ok. 180 punktów Czerwonej Torebki" - powiedział ISBnews Kazimierczyk.
W opublikowanym dziś prospekcie emisyjnym Czerwona Torebka poinformowała, że planuje pozyskać z emisji akcji maksymalnie 281 mln zł brutto.
Docelowo sieć ma stanowić ogólnopolską platformę dla handlu detalicznego bazującą na ustandaryzowanych obiektach handlowych wybudowanych w atrakcyjnych komercyjnie lokalizacjach w średnich i małych miastach oraz na osiedlach mieszkaniowych dużych miast na terenie całego kraju. Grupa planuje wybudowanie do 2021 r. 1.882 pasaży Czerwona Torebka o łącznej powierzchni 1.211,5 tys. m2. Koszt tej inwestycji oszacowano na ok. 4,5 mld zł.
W I poł. 2012 r. spółka odnotowała 13,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 7,18 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody wyniosły odpowiednio: 37,74 mln zł wobec 33,93 mln zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane