PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Czerwona Torebka i Tell podpisały list intencyjny w sprawie sprzedaży Merlin.pl

Autor: dlahandlu.pl 3 września 2015 20:23

Czerwona Torebka i Tell podpisały list intencyjny w sprawie sprzedaży Merlin.pl Merlin.pl jest jednym z najstarszych polskich sklepów internetowych, fot. Czerwona Torebka

Czerwona Torebka podpisała listu intencyjny w sprawie potencjalnego zbycia akcji spółki Merlin.pl S.A. na rzecz spółki TELL S.A.

2 września 2015 r. spółka Szósta - Czerwona Torebka, w której Czerwona Torebka jest jedynym komplementariuszem oraz Sowiniec Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, a także TELL S.A. z podpisały list intencyjny dotyczący potencjalnego nabycia przez TELL 100 proc. akcji spółki Merlin.pl S.A.

W treści listu intencyjnego strony oświadczyły, że ich zamiarem jest realizacja transakcji, w toku której Sowiniec FIZ ispółka Szósta - Czerwona Torebka dokonają sprzedaży 18.577 akcji Merlin.pl S.A. stanowiących 100 proc. akcji tej spółki, o łącznej wartości nominalnej 1.857.700 zł, na rzecz TELL.

Spółka Szósta - Czerwona Torebka i Sowiniec FIZ udzielili TELL prawa wyłączności do dnia 16 października 2015 r. W tym czasie strony prowadziły będą negocjacje umów wymaganych do przeprowadzenia opisanej wyżej transakcji, przygotowywały dokumenty, a TELL przeprowadzi badanie due diligence Merlin.pl S.A. Pozytywny wynik due diligence stanowi jeden z warunków przeprowadzenia transakcji nabycia akcji spółki Merlin.pl S.A.

Merlin.pl jest jednym z najstarszych polskich sklepów internetowych w branży e-commerce, mający w asortymencie książki, zabawki, elektronikę użytkową, drobne RTV i AGD, kosmetyki, odzież oraz artykuły sportowe. Czerwona Torebka kupiła Merlin.pl wiosną 2013 r.

Grupa Tell to jeden z wiodących na polskim rynku podmiotów na rynku outsourcingu sprzedaży. Posiada w swojej ofercie pełną gamę usług związanych ze sprzedażą w kanale tradycyjnym i e-commerce jak również ich integracją i obsługą w modelu wielokanałowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane