PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Czerwona Torebka: Na rynku tworzy się nisza dla klasycznych formatów dyskontowych

www.portalspozywczy.pl 16 grudnia 2013 09:13

Czerwona Torebka: Na rynku tworzy się nisza dla klasycznych formatów dyskontowych

Sieć Dyskont Czerwona Torebka chce zająć na rynku miejsce dla klasycznego dyskontu, które powstało w wyniku zmiany strategii przez sieci Biedronka i Lidl, które coraz bardziej upodabniają się do supermarketów. Wejście w powstałą niszę sprawi, że Dyskont Czerwona Torebka będzie miał jednego konkurenta, niemiecką sieć hard dyskontową Aldi.

Władze sieci Dyskont Czerwona Torebka uzasadniają pozycjonowanie rynkowe nowego dyskontu wyjaśniając, że "postępująca ewolucja sklepów wywodzących się z segmentu dyskontów w kierunku supermarketów sprawia, że na rynku tworzy się nisza dla nowych sieci w klasycznym formacie dyskontowym. Rosnąca świadomość zakupowa sprawia, że dzisiejszy konsument poszukuje markowych produktów w niskich cenach. Jednocześnie mamy do czynienia z niskim zaufaniem do marek własnych."

I dodają, że Dyskont Czerwona Torebka ma sprzedawać produkty markowe w niskich, hurtowych cenach. "W ofercie dyskontów znajdą się produkty znanych i rozpoznawalnych marek pochodzące od kluczowych producentów na polskim rynku." Będzie to "wąski, ale głęboki asortyment wyselekcjonowany na podstawie wnikliwych badań rynku."

Co ciekawe, władze nowej sieci zapowiadają, że w asortymencie sklepów Dyskont Czerwona Torebka będą przeważać produkty markowe "kluczowych producentów na polskim rynku" tym samym nowej sieci będzie brakowało jednej z najważniejszych cech dyskontu, która często stanowi o jej przewadze cenowej, czyli marki własnej. Można przypuszczać, że Dyskont Czerwona Torebka, będzie działał na podobnej zasadzie jak sklepy sieci dyskontów Netto, które oferują głównie towary markowe, uzupełniając ofertę towarami private label.

Powierzchnia sali sprzedaży sklepów Dyskont Czerwona Torebka będzie miała przynajmniej 600 mkw. Można domyślać się, że największe placówki będą miały ok. 1200 mkw. Przedstawiciele sieci nie zdradzają liczby produktów, które klienci będą mogli znaleźć na półkach, ani struktury asortymentu.

Władze spółki zapowiadają jednocześnie ekspansję nowej sieci dyskontów na terenie całego kraju. Sklepy będą powstawały w miejscowościach o populacji co najmniej 10 tys. mieszkańców, w lokalizacjach o dużym potencjale handlowym.

Znane są już pierwsze lokalizacje Dyskontów Czerwona Torebka. Jeden z pierwszych sklepów ruszy w Szczecinie, gdzie Dyskont Czerwona Torebka zajmie powierzchnię prawie 1,4 tys. mkw. w centrum handlowym Marcredo Center Szczecin. Park handlowy (o powierzchni ok. 14 tys. mkw.) mieści się ul. Struga. Kolejna placówka powstanie w Słupsku w kompleksie handlowym zlokalizowanym przy ul. 11 Listopada.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • zzzzzzzzz 2013-12-30 20:28:39

  Reklamujcie sie jako polska siec i w malych miastach

 • berlusconi 2013-12-18 11:11:59

  już Aldi probowal i mu sie nie udalo, ludzie chca supermaretow

 • koldrex 2013-12-17 14:44:33

  To na pewno będzie sukces taki jak pasaże, z których się wycofują ;) Chyba nie zauwazyli,że klient się zmienił i nie chce badziewia z palet.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane