Czerwona Torebka nie będzie górnikiem

Autor: pb.pl 9 czerwca 2017 09:53

W maju notowania Czerwonej Torebki podbiła informacja o kupnie maszyn górniczych. Teraz z transakcji się wycofano - podaje pb.pl

Czerwona Torebka, kontrolowana przez Mariusza Świtalskiego, twórcę Biedronki, Żabki i Eurocashu, wchodziła na GPW w 2012 r. z wizją budowy ogólnopolskiej sieci małych pasaży handlowych. Z mocarstwowych planów nic nie wyszło — w ubiegłym roku spółka miała przychody rzędu 47 mln zł i stratę netto na poziomie 116,5 mln zł.

25 maja Czerwona Torebka zaskoczyła rynek, dokonując dużej transakcji w branży, która do tej pory była jej kompletnie obca. „Dziewięć spółek zależnych Czerwonej Torebki zakupiło od Mans-Trade w celu dalszej odsprzedaży komplet fabrycznie nowych urządzeń górniczych, tj. kompleks przenośników taśmowych dla kopalń odkrywkowych firmy Sandvik, na który składa się 18 przenośników taśmowych” — podała spółka. Wartość transakcji określono na 302,8 mln zł, wliczając w to VAT. Czerwona Torebka oczywiście nie dysponowała taką gotówką. Jej spółki zależne wystawiły sprzedającym weksle z dziesięcioletnim terminem wykupu. Teraz wycofano się z transakcji.

Całość na pb.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9386

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane