PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Czerwona Torebka planuje otworzyć w tym roku 65 pasaży handlowych

Autor: www.dlahandlu.pl 8 kwietnia 2013 12:00

W pierwszym kwartale bieżącego roku spółka otworzyła 6 obiektów.

- Zgodnie z założeniem realizujemy plan rozbudowy sieci pasaży handlowych. Okres zimowy nie sprzyjał pracom budowlanym, jednak stosowane przez nas technologie umożliwiają prowadzenie robót także w trudnych warunkach pogodowych - powiedział Ireneusz Kazimierczyk, prezes spółki. Podkreślił, że ze względu na sezonowość, tempo rozwoju sieci pasaży zdecydowanie przyspieszy w drugiej połowie roku.

Na koniec marca grupa posiada łącznie 55 obiektów z zatwierdzonym pozwoleniem na użytkowanie o skumulowanej powierzchni handlowej blisko 36,3 tys. m kw. W trakcie realizacji, na różnym etapie zaawansowania, jest obecnie kolejnych 29 obiektów. W przygotowaniu do rozpoczęcia inwestycji jest natomiast 195 lokalizacji.

Zgodnie z założeniami zarządu na koniec tego roku będzie łącznie 114 pasaży handlowych posiadających pozwolenie na użytkowanie. W najbliższych trzech latach pozwolenie na użytkowanie będzie przydzielane odpowiednio: 100, 120 i 150 nowym obiektom.

Koszt inwestycji jednego pasażu wynosi około 2,5 mln zł. Czerwona Torebka finansuje rozbudowę sieci, poza środkami własnymi także pieniędzmi pozyskanymi z kredytów bankowych oraz z realizacji programu emisji obligacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,13

  • Min

    4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane