Czerwona Torebka przeniosła udziały w Małpce i Merlin.pl na fundusz inwestycyjny

Autor: dlahandlu.pl 19 lutego 2015 23:03

Czerwona Torebka  przeniosła  udziały w Małpce i Merlin.pl na fundusz inwestycyjny

Industrial Center 28, spółka zależna Czerwonej Torebki, przeniosła na rzecz Sowiniec Fundusz Inwestycyjny Zamknięty prawa do 100 proc. akcji w kapitałach zakładowych spółek Małpka oraz Merlin.pl jako opłatę za certyfikaty inwestycyjne emisji serii F Sowiniec FIZ.

Czerwona Torebka wyjaśnia, że jest to kolejny etap działań reorganizacyjnych grupy.

- Zarząd spółki wyjaśnia, iż zbycie przez IC 28 na rzecz Sowiniec FIZ wszystkich akcji spółki Małpka i objęcie w zamian za te akcje certyfikatów inwestycyjnych Sowiniec FIZ, stanowi kolejny etap działań zmierzających do reorganizacji w ramach Grupy Czerwona Torebka, które podjęte zostały w związku z planowaną transakcją sprzedaży 100 proc. akcji w kapitale zakładowym Małpka na rzecz Forteam Investments Limited - informuje Czerwona Torebka.

18 lutego 2015 r. towarzystwo funduszy inwestycyjnych zarządzające Sowiniec FIZ, tj. Copernicus Capital TFI skierowało w imieniu Sowiniec FIZ do IC 28 imienną ofertę objęcia nie mniej niż 1447 i nie więcej niż 2411 niepublicznych, zdematerializowanych certyfikatów inwestycyjnych serii F będących imiennymi papierami wartościowymi, wyemitowanych przez Sowiniec FIZ za cenę emisyjną w kwocie 227.644,20 zł za jeden certyfikat inwestycyjny.

IC 28 przyjęła propozycję nabycia certyfikatów inwestycyjnych i złożyła nieodwołalną oraz bezwarunkową ofertę objęcia 1.951 certyfikatów inwestycyjnych serii F za cenę emisyjną w kwocie 227.644,20 zł za jeden certyfikat inwestycyjny. IC 28 zawarła 18 lutego z Sowiniec FIZ dwie umowy wniesienia akcji jako wpłaty na Certyfikaty Inwestycyjne. Pierwsza z tych umów odnosiła się do akcji Małpki, druga zaś odnosiła się do akcji Merlin.pl.

18 lutego 2015 r. IC 28 przeniosła na rzecz Sowiniec FIZ prawa do 30.241.152 akcji imiennych Małpka oraz prawa do 17.955 akcji imiennych Merlin.pl.

Czerwona Torebka oraz jej spółki zależne podpisały 23 grudnia 2014 r. z Forteam Investments Limited, przedwstępną umowę sprzedaży 100 proc. akcji spółki Małpka za 362,34 mln zł.

2 lutego 2015 roku prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się już na przejęcie przez Forteam Investments Limited kontroli nad spółką Małpka (właściciel sieci sklepów convenience Małpka Express).

W ubieglym rolu Grupa Czerwona Torebka, kontrolowana przez Mariusza Świtalskiego, zapowiadała rozwój w trzech segmentach: dyskontowym (Dyskont Czerwona Torebka), convenience (Małpka) oraz internetowym (Merlin.pl). Jednak strategia uległa zmianie - grupa zdecydowała się na sprzedaż spółki Małpka i - jak informowały gazety - na rynku pojawiły się też spekulacje, że grupa szuka też kupca na Merlin.pl.

PineBridge Investments za pośrednictwem spółki celowej Forteam Investments Limited (dawniej Forteam Investments S.ár.l.) jest mniejszościowym udziałowcem Czerwonej Torebki z udziałem w kapitale na poziomie 16,8 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • gość369 2015-02-25 10:55:55

    Jutro otwieraja nowy dyskont w Bydgoszczy, a pod koniec marca 3 kolejne. Cos sie dzieje.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane