PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Czerwona Torebka przygotowała nową ofertę dla inwestorów

Autor: www.dlahandlu.pl 7 marca 2013 09:28

Chodzi o możliwość zawarcia transakcji sale and lease back lokalu użytkowego wchodzącego w skład pasaży Czerwona Torebka. - Jest to nie tylko ciekawa alternatywa dla lokat bankowych, obligacji czy nieruchomości mieszkaniowych pod wynajem, ale również dobry sposób na nabycie dochodowej nieruchomości komercyjnej w bardzo atrakcyjnej cenie. Nabywca bowiem kupuje lokal jako samodzielną nieruchomość, dla której zakładana jest odrębna księga wieczysta, wraz z udziałem w gruncie - wyjaśniają przedstawiciele spółki.

Nabywca zakupuje lokal, który od razu jest wynajmowany przez sprzedającego i operatora jednocześnie - w tym przypadku przez Czerwoną Torebkę. Umowa najmu zostaje sporządzona na 10 lat (osoby nie będące przedsiębiorcami) lub na 15 lat (przedsiębiorcy), która po wygaśnięciu może zostać przedłużona o kolejne pięć.
- Jest to inwestycja pasywna. Kupujący nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów, takich jak podatki od nieruchomości czy ubezpieczenie. W ramach zawartej umowy operator zajmuje się także remontami i modernizacją lokali, za które wynajmujący nie musi płacić. Wynajmujący musi jedynie odprowadzić podatek od osiąganych przychodów. Gwarantowany dochód z nieruchomości, wypłacany kwartalnie, to 8% rocznie. W odróżnieniu od poprzednich rozwiązań, w przypadku Czerwonej Torebki, jest on waloryzowany corocznie o wartość wskaźnika inflacji - informuje firma.

- Czynsz rośnie więc proporcjonalnie z ogólnymi cenami w gospodarce bez konieczności renegocjonowania stawek przez właściciela. To produkt zapewniający inwestującym bezpieczeństwo kapitału, dlatego warto go traktować jako długofalowe zabezpieczenie finansowe. Jednocześnie, może to być doskonały sposób dywersyfikacji portfela inwestycji - tłumaczy Tomasz Jurga, członek zarządu Czerwonej Torebki.

Ceny lokali zaczynają się od 350 000 zł netto. Cena nie jest jednak uzależniona tylko od wielkości nabywanej nieruchomości, ale także od zdolności do generowania przychodu.

Strategia Czerwonej Torebki zakłada budowę do 2021 r. niemal 1,9 tys. obiektów, o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 1,2 mln metrów kwadratowych. Dotychczas uruchomionych zostało 27 pasaży, a 24 kolejne obiekty uzyskały już pozwolenie na użytkowanie. Prace budowlane trwają
w następnych 25 miejscach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,69

 • Śr

  3,62

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane