Czerwona Torebka sprzedała obligacje za 14,6 mln zł

Autor: www.dlahandlu.pl 17 kwietnia 2013 14:16

Zarząd spółki Czerwona Torebka pozyskał dodatkowe środki na finansowanie dynamicznej rozbudowy sieci pasaży handlowych. Wyemitowane przez spółkę trzyletnie obligacje o wartości 14,6 mln zł objęli inwestorzy instytucjonalni.

Czerwona Torebka uplasowała trzyletnie obligacje o wartości 14,6 mln zł. - To pierwsza w historii naszej spółki emisja obligacji. Oferta została skierowana do funduszy, które obejmowały nasze akcje w ramach IPO, ale także do nowych inwestorów instytucjonalnych. Nasi partnerzy finansowi nie wykluczają obejmowania kolejnych emisji obligacji w przyszłości - stwierdził Ireneusz Kazimierczyk, prezes „Czerwona Torebka" S.A.
Emisja została przeprowadzona w ramach zatwierdzonego przez RN spółki programu emisji obligacji o łącznej wartości 100 mln zł. W pierwszej transzy zarząd przeznaczył do sprzedaży papiery dłużne o łącznej wartości 30 mln zł. - To oznacza, że z tej puli wykorzystaliśmy do tej pory na razie połowę. Wkrótce będziemy chcieli uplasować pozostałą część obligacji - przyznał prezes Czerwona Torebka.
Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na finansowanie dynamicznego rozwoju sieci pasaży handlowych Czerwonej Torebki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    20,65

  • Śr

    11,93

  • Min

    9,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane