PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Czerwona Torebka sprzedała obligacje za 14,6 mln zł

Autor: www.dlahandlu.pl 17 kwietnia 2013 14:16

Zarząd spółki Czerwona Torebka pozyskał dodatkowe środki na finansowanie dynamicznej rozbudowy sieci pasaży handlowych. Wyemitowane przez spółkę trzyletnie obligacje o wartości 14,6 mln zł objęli inwestorzy instytucjonalni.

Czerwona Torebka uplasowała trzyletnie obligacje o wartości 14,6 mln zł. - To pierwsza w historii naszej spółki emisja obligacji. Oferta została skierowana do funduszy, które obejmowały nasze akcje w ramach IPO, ale także do nowych inwestorów instytucjonalnych. Nasi partnerzy finansowi nie wykluczają obejmowania kolejnych emisji obligacji w przyszłości - stwierdził Ireneusz Kazimierczyk, prezes „Czerwona Torebka" S.A.
Emisja została przeprowadzona w ramach zatwierdzonego przez RN spółki programu emisji obligacji o łącznej wartości 100 mln zł. W pierwszej transzy zarząd przeznaczył do sprzedaży papiery dłużne o łącznej wartości 30 mln zł. - To oznacza, że z tej puli wykorzystaliśmy do tej pory na razie połowę. Wkrótce będziemy chcieli uplasować pozostałą część obligacji - przyznał prezes Czerwona Torebka.
Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na finansowanie dynamicznego rozwoju sieci pasaży handlowych Czerwonej Torebki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane