Czerwona Torebka: Wniosek o upadłość Merlina to działanie, które poprawi stosunki z partnerami biznesowymi

Autor: dlahandlu.pl 30 grudnia 2015 09:35

Czerwona Torebka: Wniosek o upadłość Merlina to działanie, które poprawi stosunki z partnerami biznesowymi

Zarząd spółki Czerwona Torebka S.A. poinformował, że złożenie wniosku o upadłość spółki Merlin.pl S.A. prowadzącej do zawarcia układu z wierzycielami jest elementem restrukturyzacji w spółce, która zapewni dalsze funkcjonowanie na rynku marki Merlin.pl oraz poprawę stosunków z dotychczasowymi partnerami biznesowymi.

W związku z podpisaniem umowy o współpracy ze spółką Topmall sklep internetowy Merlin.pl rozpocznie sprzedaż w przeciągu kilku tygodni. Umowa przewiduje dzierżawę aktywów sklepu przez Topmall. Dzięki takiemu rozwiązaniu spółka Merlin.pl S.A. z uzyskanych ze współpracy środków będzie mogła uregulować dotychczasowe zobowiązania wobec dostawców.
Obecnie trwają prace polegające na wdrożeniu platformy informatycznej, która jest autorskim rozwiązaniem spółki Topmall Do tej pory Topmall zainwestował w rozwój swojego rozwiązania informatycznego ponad 4,5 mln zł.
Klienci już wkrótce będą mogli ponownie realizować zakupy oraz bony na stronie www.merlin.pl.
- Chcemy odbudować zaufanie wśród naszych stałych klientów, dlatego wszystkim tym, którzy nie otrzymali zamówionego towaru zaoferujemy odpowiednią rekompensatę – mówi Łukasz Szczepański, prezes Topmall.
Zarówno Zarząd spółki Czerwona Torebka, jak i Topmall wyrażają przekonanie, że wdrażane zmiany przyniosą pozytywne skutki dla partnerów biznesowych i klientów sklepu Merlin.pl.

Topmall to polska firma, która od ponad czterech lat zajmuje się działalnością e-commerce na rynku ukraińskim. Prowadzi tam sklep internetowy TOPMALL.ua. Zajmuje się też tzw. działalnością cross-border, w ramach której dostarcza produkty z rynków unijnych do krajów Europy Wschodniej. Teraz swoją działalność rozszerza na polski rynek e-commerce – zajmie się odbudową marki w Polsce – Merlin.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane