Czerwona Torebka zapewnia, że umowa ws. przejęcia Małpki zabezpiecza interesy akcjonariuszy

Autor: Parkiet 29 czerwca 2013 13:06

Czerwona Torebka zawarła umowę inwestycyjną dotyczącą przejęcia spółki Małpka, posiadającej sieć sklepów spożywczo-monopolowych. To kolejny krok w kierunku sfinalizowania transakcji, po podpisaniu w pierwszej dekadzie czerwca listu intencyjnego - informuje Parkiet.

Jak przypomina Parkiet, Małpka należy do Mateusza Świtalskiego - syna Mariusza Świtalskiego. Ten zaś jest przewodniczącym rady nadzorczej i wiodącym akcjonariuszem Czerwonej Torebki. Żeby zapłacić za przejmowaną sieć, spółka wyemituje do 21,8 mln akcji. Przy aktualnym kursie taki pakiet jest wart ponad 240 mln zł. Przedstawiciele rynku - w tym Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych - byli zaniepokojeni faktem, że przy okazji zapowiedzi tak znaczącej transakcji, spółka nie ujawniła praktycznie żadnych jej warunków. Teraz uspokaja.
Jak zapewniają przedstawiciele Czerwonej Torebki, parametry transakcji dobrze zabezpieczają interesy Czerwonej Torebki i jej akcjonariuszy. Zastosowany w umowie mechanizm claw-back uzależnia ostateczną wysokość ceny od przyszłych wyników przejmowanej spółki, co zapewnia racjonalne i obopólnie akceptowalne podejście do jej wartości - czytamy w Parkiecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,80

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane