PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Czerwona Torebka: Zarząd nie widzi żadnych fundamentalnych przyczyn spadku kursu akcji

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 1 grudnia 2014 10:54

Czerwona Torebka: Zarząd nie widzi żadnych fundamentalnych przyczyn spadku kursu akcji

W związku z obserwowanym spadkiem notowań akcji spółki ,Czerwona Torebka S.A. na Giełdzie Papierów Wartościowych, zarząd spółki oświadcza, że nie widzi żadnych fundamentalnych przyczyn obserwowanego spadku kursu akcji - napisano w oświadczeniu.

Według najlepszej wiedzy zarządu, w spółce nie wystąpily żadne zdarzenia, które nie zostałyby wcześniej przekazane do publicznej wiadomości, a które moglyby stanowić zagrożenie dla jej sytuacji finansowej oraz perspektyw jej dalszego rozwoju. Jednocześnie zarząd spółki oświadcza, że konsekwentnie realizuje przyjęte założenia biznesowe oraz strategię inwestycyjną.

Od początku 2014 roku zostało otwartych 19 nowych Dyskontów Czerwona Torebka, obecnie funkcjonuje 25 sklepów na terenie całego kraju. Do końca roku spółka planuje kolejnych 10 otwarć dyskontów. Sieć convenience Małpka S.A. posiada ponad 350 sklepów Małpka Express i otwiera kolejne placówki. Sklep intemetowy Merlin.pl S.A., posiada ugruntowaną pozycję na rynku i obecnie jest poddawany rozwojowi w kierunku zmian w strukturze asortymentowej i punktów odbioru, których na terenie kraju dziala ponad 500.

Wartość aktywów zlokalizowanych w segmencie nieruchomości wynosi ponad 527 mln zł, co stanowi ponad 60 % aktywów posiadanych przez Grupę. W ciągu pierwszych trzech kwartałów 2014 r. dynamika sprzedaży produktu inwestycyjnego realizowanego w ramach pasaży handlowych Czerwona Torebka w stosunku do wyniku analogicznego okresu ubiegłego roku wyniosła 214 proc., co przełożyło się na kwotę 42 mln zl netto. Firma planuje do końca roku zwiększyć przychody ze sprzedaży  o kolejne 16 mln zł.
Zarząd spółki jeszcze raz oświadcza, że nie istnieją żadne uzasadnione przesłanki mogące wytłumaczyć aktualny poziom notowań kursu. Zarząd spółki informuje, ze na bieżąco monitoruje media i będzie podejmować zdecydowane kroki prawne w razie naruszeń dobrego imienia spółki - czytamy na koniec w oświadczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,24

  • Min

    2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7436

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane