PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Czy Biedronka przegra walkę z Lidlem przez kierowników sklepów?

Autor: dlahandlu.pl 13 marca 2015 09:30

Czy Biedronka przegra walkę z Lidlem przez kierowników sklepów?

W lipcu i sierpniu 2014 roku Jeronimo Martins poszukiwał tysiąca absolwentów uczelni wyższych, oferując im stanowiska kierownicze.- W ramach programu "1000 absolwentów", którego zakończenie jest planowane na 2015 r., w 2014 roku zostało przez nas zatrudnionych ponad 500 osób. W tym roku będziemy kontynuować proces zatrudnienia kolejnych kilkuset kandydatów - napisała sieć Biedronka w odpowiedzi na pytanie serwisu dlahandlu.pl.

Jednocześnie sieć podkreśla, że "w każdej z naszych placówek na stanowiskach kierowniczych zatrudnionych jest ok. 3-5 osób. Tak samo jak zrekrutowani absolwenci znajdą zatrudnienie - w zależności od aktualnych potrzeb - nie tylko w nowych sklepach (których w 2015 roku ma powstać 100 - red.), ale także w już funkcjonujących, tak też wielu kierowników sklepów awansuje w ramach naszej struktury. W związku z tym, niezależnie od aktualizacji strategii dotyczącej ograniczenia ekspansji, nadal jesteśmy otwarci na przyjęcie tak dużej liczby absolwentów. Takie zapotrzebowanie rekrutacyjne nie oznacza jednak, że zastępujemy pracowników doświadczonych nowymi. Doświadczenie jest jedną z najbardziej docenianych wartości w naszej firmie, na co wskazuje liczba osób ze średniej i wyższej kadry menadżerskiej, które zaczynały swoje kariery w naszej firmie od pracy w sklepach. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ponad 90% w wymienionej grupie menadżerów stanowią osoby z awansów wewnętrznych - napisano w odpowiedzi na pytanie dlahandlu.pl

Komunikując rekrutację Jeronimo Martins wskazywało, że "w związku z dynamicznym rozwojem sieci sklepów Biedronka, chcemy nadal inwestować w naszych pracowników, w tym młode talenty, traktując tę inwestycję jako wyraźną przewagę konkurencyjną w naszej działalności. Poza skupieniem się na rozwoju naszych aktualnych zespołów, chcemy wzmocnić swoją kadrę kierowniczą, a tym samym zapewnić dalszy zrównoważony rozwój Jeronimo Martins Polska - mówił wówczas Pedro Pereira da Silva, COO Grupy Jeronimo Martins i Country Manager na Polskę.

Jednak zgodnie z informacjami portalu Pulshr.pl młodzi kierownicy sklepów zastępują bardziej doświadczonych kolegów, gdyż kierownik z długoletnim stażem zarabia (w zależności od sklepu) do 4,5 tys. zł na rękę. Zupełnie młody kierownik sklepu w Biedronce ma szansę dostać 2 tys. zł netto, a trochę bardziej doświadczony - 3 tys. zł. Firma jednak zaprzecza, aby ruchy kadrowe służyły oszczędnościom w firmie.

Portugalska Grupa Jeronimo Martins w Polsce jest właścicielem ponad 2600 sklepów Biedronka i zatrudnia łącznie ponad 55 tys. osób. Tymczasem największy konkurent Biedronki - spółka Lidl Polska, który zatrudnia 14 tys. pracowników i zarządza w Polsce siecią ok. 550 sklepów, zadeklarował, że w 2015 roku przeznaczy kilka milionów na szkolenia doświadczonych kierowników sklepów, a w ramach ich większego zmotywowania do pracy po roku szkoleń zaoferuje im samochody służbowe Skoda Fabia o wartości 75 tys. zł, które będą mogły byż wykorzytsywane także do użytku prywatnego.

  • tak 2016-03-03 19:25:53

    Nawet praca w Lidlu wydaje się być opłacalna jak tak się poczyta komentarze na forum gowork.

  • zks 2015-03-27 14:26:38

    końcem lutego były pierwsze zwolnienia grupowe, końcem marca będą następne, pozbywają się b.dobrych pracowników z długim stażem, będzie coraz gorzej. biedronka idzie na dno....

  • Anita 2015-03-26 07:42:06

    Brawo dla Lidla. Słuszna koncepcja. Jeronimo pozwalnia doświadczonych kierowników, których powinien przejąć Lidl. Dzięki przywództwu przez zaangażowanie w stosunku do kadry poszczególnych sklepów Lidl wygra ze zmęczonym i sfrustrowanym personelem Jeronimo. Mądrzy młodzi kierownicy Jeronimo po 2-3 latach poniżeń i pracy ponad siły, bez motywacji finansowej, uciekną z Biedronek i Jeronimo, czy też nowy właściciel poniesie kolejne inwestycje w poszukiwaniu nowej kadry.

ZOBACZ WSZYSTKIE (14)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane