Czy Jagiellonia wybuduje galerię handlową w Białymstoku

Autor: gazeta.pl 15 września 2014 19:52

Spółka Jagiellonia uzyskała decyzję środowiskową dotycząca budowy hotelu i budynków mieszkalnych przy ul. Jurowieckiej w Białymstoku. Apartamentowiec ma być pierwszym etapem inwestycji, potem zapadnie decyzja, czy warto jeszcze budować galerię handlową - informuje gazeta.pl.

Urząd miasta wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji w postaci budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami i handlem oraz hotelem wraz z zagospodarowaniem terenu, niezbędną infrastrukturą techniczną, zjazdami oraz budowlami na nieruchomości położonej przy ul. Jurowieckiej w Białymstoku. Działkę, na której powstaje inwestycja, w 2008 roku od miasta kupiła spółka Jagiellonia za blisko 40 mln zł. W planach była przede wszystkim budowa galerii handlowej.

Przez 6 lat 4 ha ziemi po dawnym stadionie leżały odłogiem. Mimo pozwolenia na budowę, które jest ważne do 2016 roku. Tymczasem po sąsiedzku zaczeła powstawać Galeria Jurowiecka Przedsiębiorstwa Budowlanego Konstanty Strus.
Teraz władze spółki mówią już wprost, że pierwsza na tym terenie pojawi się mieszkaniówka z niewielkim handlem. Co stanie się z pozostałą częścią działki, jeszcze nie wiadomo.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,80

  • Min

    2,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane