PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Czy ostatnie "wpadki" wizerunkowe polskich firm przełożą się na eksport rodzimej żywności?

Autor: PTWP 6 maja 2013 09:17

Już 14 maja, w Hotelu Angelo w Katowicach, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego największej imprezy gospodarczej w Polsce, przedstawiciele świata polityki, przemysłu spożywczego i branży handlowej będą dyskutować o kondycji i perspektywach dla polskiego sektora spożywczego, m.in. w kontekście ostatnich kłopotów wizerunkowych polskiej żywności.

Udział w Kongresie jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować na stronie https://www.ptwp.pl/eec/pl/ . Zapraszamy do udziału w Kongresie.

Podczas debaty "Rynek spożywczy w Polsce - inwestycje, eksport, wizerunek" omówimy kondycję polskiego sektora żywnościowego i perspektywy jego rozwoju. Poruszymy także kwestię inwestycji krajowych i zagranicznych, a także ekspansji zagranicznej rodzimych firm spożywczych.

Zastanowimy się, czy ostatnie afery wpłyną na zmianę trendów w eksporcie żywności i nie popsują planów rozwoju polskich przedsiębiorstw spożywczych za granicą. Zapytamy naszych gości jaki wpływ na polski sektor spożywczy będą miały ostatnie problemy wizerunkowe branży w kraju i na świecie? A także o to, czy poszczególne branże w ramach polskiego sektora spożywczego powinny stworzyć własne systemy kontroli, tak aby efektywnie piętnować i eliminować nieuczciwe firmy?

Zaproszeni eksperci i przedstawiciele branży będą debatować także na temat poprawy efektywności, konkurencyjności polskiego sektora spożywczego i handlowego. Zadamy pytania o to, czy polski przemysł spożywczy jest w stanie zmienić specjalizację - z produkcji dużych wolumenów, taniej i wysokojakościowej żywności stać się potentatem w żywności wysokoprzetworzonej, dzięki której można zbudować markę i uzyskać wyższe marże.

Przedstawicieli handlu zapytamy o to czy ostatnie "wpadki" wizerunkowe krajowych firm spożywczych mogą w istotny sposób wpłynąć na współpracę polskich dostawców z sieciami handlowymi w Polsce i na świecie.

W debacie udział potwierdzili politycy, oraz przedstawiciele takich firm i organizacji jak: PKM Duda, Jutrzenka Colian; Grupa Maspex, KUKE, Tesco Polska i PFPŻ.

Zapraszamy do aktywnego udziału w dyskusji i zadawanie pytań uczestnikom debaty.

W tym dniu odbędą się także dwie inne debaty poświęcone branży dystrybucyjnej i sektorowi spożywczemu: ''Konsument w Polsce 2020'' oraz ''Zrównoważony rozwój w przemyśle spożywczym i handlu''. Dzień później, 15 maja odbędzie się debata pt. ''E-commerce - ofensywny sektor gospodarki''.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach (13-15 maja) to największa impreza gospodarczo-biznesowa w Europie Środkowo-Wschodniej (www.eecpoland.eu). Podczas ok. 100 debat poruszane będą najbardziej istotne problemy gospodarcze, obejmujące także przemysł spożywczy i handel.

W blisko 100 sesjach, które odbędą się podczas trzech dni trwania Kongresu w weźmie udział kilkuset panelistów i ponad 6000 gości z Polski i z innych krajów europejskich. Od pięciu lat trwania imprezy, co roku mamy zaszczyt gościć komisarzy unijnych, premierów państw europejskich i przedstawicieli polskiego rządu. Każdy Kongres to spotkanie najważniejszych postaci świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii (w tym także menadżerowie sieci handlowych i sektora FMCG). Tematyka sesji, debat i spotkań obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b. prac sieci spec. HACCP 2013-05-08 03:39:59

  Witam,oczywiście, że polski przemysł żywności może sam obronić się przed wpadkami, choć "pomoc" z zewnątrz jest potrzebna(sanepid,Imsp,Hand-ale bez PSL-u)Co mają zrobić producenci ci duzi i mali otóż nie godzić się na produkcję żywności dla sieci (zwłaszcza promocyjnej i tz własnej marki) po cenach sprzedaży wariacko niskich, bo cudów niema . NIE DA SIĘ WYPRODUKOWAĆ TOWARÓW OBECNIE PO NISKICH KOSZTACH A DOBREJ JAKOŚCI- COŚ ZA COŚ .Kiełbasa śląska nie może kosztować tyle co kaszanka!!!. A tego oczekują sprzedający finalnie żywność markety a za złą jakość ponoszą winę producenci.

  Nic ująć nic dodać z polską żywnością jest tak samo jak z koleją, drogami itd

  To zgotowaliśmy my sami sobie a nie "krasnoludki" tylko że winnych nie ma ani ze strony rządzących ,producentów jak zwykle winni są obcy a nie oni.Pierdolony PSL-to prostytutka polityczna i ich min.rolnictwa!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,99

 • Śr

  6,92

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane