Dalsze kłopoty Merlin.pl

Autor: gazeta.pl 24 listopada 2015 09:46

Komornik zajmuje rachunki, pracownicy nie dostają wypłat, a klienci długo czekają na przesyłki - tak wygląda obecnie sytuacja sklepu Merlin.pl - podaje gazeta.pl

W Krajowym Rejestrze Długów (KRD) Merlin figuruje z na ponad 2 mln zł długów. We wrześniu jedna z internetowych porównywarek cen Ceneo.pl wyłączyła ze swojej strony sklep Merlin.pl ze względu na dużą liczbę negatywnych komentarzy klientów, którzy nie otrzymali zamówionego towaru. W listopadzie rachunek bankowy Merlin.pl został zajęty przez komornika. Pracownicy otrzymali od firmy e-mail, w którym zarząd zapewnia, że pensje zostaną wypłacone niezwłocznie po uwolnieniu środków przeznaczonych na wynagrodzenia. Z informacji, do których dotarła "Wyborcza", wynika, że pracownicy za listopad dostali 70 proc. pensji. We wrześniu Merlin zmienił ponadto termin wypłacania wynagrodzeń. Z dotychczasowego przelewu na koniec miesiąca pracownicy zaczęli otrzymywać wypłatę dziesiątego dnia następnego miesiąca. W efekcie zmian pracownicy otrzymali sierpniową pensję dopiero po 40 dniach.

Jednocześnie firma deklaruje, że prowadzi rozmowy na temat sprzedaży z trzema firmami branżowymi a także niezwiązanymi z rynkiem książki, a rozmowy są bardzo zaawansowane. Realna jest sprzedaż firmy na przełomie roku.

Czerwona Torebka w 2013 r. zapłaciła za Merlina nieco ponad 50 mln zł - czytamy w gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • zbyszko 2015-11-26 02:14:49

  Niektóre firmy jak Milmex Systemy Komputerowe z Sosnowca nie płacą pracownikom od 2 lat, nie opłacają składek i mają to gdzieś ;-)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,40

 • Min

  1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane