PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Dazumi buduje fabrykę samoobsługowych terminali cyfrowych

Autor: dlahandlu.pl 1 lutego 2018 14:20

Dazumi buduje fabrykę samoobsługowych terminali cyfrowych fot. Dazumi

Damian Puczyński, prezes zarządu Dazumi podpisał wczoraj umowę przedwstępną na zakup budynku w Rzeszowie, gdzie w tym roku powstanie fabryka produkująca samoobsługowe terminale do realizacji płatności, zamawiania usług online, a także wysyłek i odbioru paczek. Ostateczna umowa zostanie podpisana do 30 czerwca b.r.

Fabryka będzie znajdowała się blisko centrum Rzeszowa w przemysłowej części miasta. Na ponad 2 tys. metrów powstanie przestrzeń produkcyjna gdzie zostaną zamontowane linie technologiczne umożliwiające produkcję terminali Stoppoint. Fabryka będzie zatrudniała ok. 50 osób. 

Spółka otrzymała już pozytywną, prawomocną decyzję Urzędu Miasta w Rzeszowie o uwarunkowaniach środowiskowych. PARP zarządzający dotacją dla Dazumi zawarła aneks zezwalający na rozpoczęcie pełnego procesu inwestycyjnego – zakup nieruchomości w której ulokowana zostanie fabryka terminali oraz maszyn i urządzeń na potrzeby linii technologicznej.
Kolejnym krokiem w ramach realizacji projektu będzie rozpoczęcie procesu zakupu maszyn. Spółka prowadzi już rozmowy dotyczące wyboru optymalnego rozwiązania.
Zdaniem Damiana Puczyńskiego terminal mimo zaawansowanych technologii będzie łatwy w użytkowaniu. - Przewaga spółki polega na przyjętym modelu biznesowym, w tym sposobie organizacji sieci usługodawców, z których oferty będzie można skorzystać w aplikacji mobilnej, poprzez stronę internetową i sfinalizować wysyłkę lub odbiór w jednym z punktów sieci handlowych czy paliwowych – wyjaśnia.
Zintegrowane z siecią globalnych firm kurierskich terminale Stoppoint będą mogły zapewnić różnorodne usługi. Przy okazji tankowania i płacenia za paliwa na stacji paliwowej lub robienia zakupów w sieci handlowej będzie można nadać i odebrać paczkę, le także np. wysłać do naprawy telefon komórkowy, obuwie, okulary, torebkę, czy zegarek. Terminale ułatwią też opłatę za ubezpieczenia i rachunki, zakup biletów na mecze i koncerty, czy doładowania do telefonu.
Na prace wdrożeniowe spółka otrzymała 9 783 200 złotych dotacji przyznanej w ramach Poddziałania 3.2.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, stanowiących 70 proc. kosztów kwalifikowalnych. Spółka Stoppoint S.A. jest notowana na NewConnect. Jej firma zależna Dazumi pod brandem “Stacja z Paczką by Stoppoint”, realizuje usługi kurierskie w ponad 900 stacjach paliw PKN Orlen.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,32

 • Śr

  6,78

 • Min

  4,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane