PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Debiut giełdowy Dino sposobem na wyjście ze spółki funduszu EI?

Autor: Puls Biznesu 21 lipca 2016 09:20

Debiut giełdowy Dino sposobem na wyjście ze spółki funduszu EI? fot. marketdino.pl

Do debiutu giełdowego przymierza się sieć marketów Dino. Fundusz Enterprise Investors, posiadający 49-procentowy pakiet akcji, wybrał banki, które doradzą przy transakcji — PKO BP, Wood & Co, Erste Securities i UBS. Jeśli do debiutu ostatecznie dojdzie, będzie to jedno z większych IPO w tym i przyszłym roku - podaje "Puls Biznesu".

Sieć Dino bardzo rozwinęła się w ostatnich latach pod czujnym okiem funduszu i - zdaniem ekspertów - to ciekawy cel dla inwestorów. Jak mów Jan Rekowski, dyrektor do spraw rynków kapitałowych akcji Societe Generale, jest to dobrze działająca spółka w jasno zdefiniowanym obszarze, który prawdopodobnie zostanie beneficjentem programu 500+. 

Debiut giełdowy Dino to sposób na wyjście ze spółki funduszu, któremu zbliża się horyzont inwestycyjny. Pewnie EI mógłby wyciągnąć więcej z kieszeni inwestora strategicznego i część rozmówców "PB" twierdzi, że prace nad IPO to tylko zachęta dla takiego potencjalnego nabywcy. Problem polega na tym, że założyciel spółki, Tomasz Biernacki, nie chce sprzedawać 51-procentowego pakietu firmy, którą tworzył od podstaw. Dla inwestorów giełdowych jego obecność będzie dodatkowym atutem. 

Przeczytaj także:

Więcej w "Pulsie Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane