PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Deichmann wyda w tym roku 28 mln zł na rozwój w Polsce

Property News 4 września 2013 10:37

W środku III kwartału obroty sieci Deichmann w Polsce są wyższe niż analogicznym okresie ubiegłego roku - o około 2 proc. - Do tej pory otworzyliśmy jednak tylko 8 nowych sklepów, tymczasem do końca roku mamy w planach 18 - mówi Wojciech Normand, wiceprezes zarządu Deichmann - Obuwie Sp. z o.o.

- Na wyniki I kwartału tego roku niekorzystny wpływ miała bardzo długa zima. Zaważyło to również na sprzedaży za I półrocze. Ale w czerwcu zauważyliśmy już dynamiczne wzrosty obrotów - wyjaśnia Wojciech Normand i podkreśla, że firma liczy się jednak z tym, że przy braku istotnych zmian siły nabywczej w Polsce ekspansja musi lekko wyhamować.

- Nasza sieć wypełnia już dość szczelnie terytorium kraju. Musimy też pamiętać o konieczności unikania efektu wewnętrznej kanibalizacji sieci, czyli utraty obrotów przez stare sklepy na rzecz nowych. Liczymy więc, że w najbliższych 5 latach będziemy otwierać średnio ok. 15 sklepów rocznie. Na przyszły rok zaplanowaliśmy 18 - zapowiada szef Deichmanna.

W tym roku nakłady inwestycyjne firmy na rozwój w Polsce wynoszą ok. 28 mln zł, czyli ok. 1 mln zł na sklep. W latach kolejnych będą nieco mniejsze - ok. 20 mln zł.

W Polsce marka Deichmann jest obecna od 2007 roku i obecnie posiada ponad 200 sklepów. W 2012 roku dynamika sprzedaży firmy w naszym kraju wzrosła o 5,6 proc. w stosunku do roku poprzedniego i wyniosła 647,7 mln zł.

Na całym świecie Deichmann ma 3175 sklepów w 23 krajach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,99

 • Śr

  7,28

 • Min

  2,80

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane