PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dekada z kolejnymi projektami handlowymi

Autor: pr, dlahandlu.pl 30 lipca 2015 10:11

Trwają prace zmierzające do rozpoczęcia budowy jedenastej Dekady, a zarazem czwartej łączącej funkcje handlową z dworcem autobusowym. Obiekt powstanie w Ciechanowie. - Podpisaliśmy również umowę o wartości ponad 68 mln złotych na budowę nowych dworców kolejowych wraz z zabudową handlową w Koninie oraz Mińsku Mazowieckim – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada SA. 

Dekada w Ciechanowie została zaplanowana jako centrum handlowo-komunikacyjne złożone z części handlowej typu strip mall oraz dworca autobusowego. W obiekcie znajdzie się siedem markowych sklepów, a w części dworcowej poczekalnia oraz cztery zadaszone stanowiska autobusowe. Zostały podpisane już pierwsze umowy najmu: z sieciowym supermarketem drogeryjnym Rossmann na powierzchnię ok. 362 mkw. GLA oraz z Apteką Dyżurną (114 mkw. GLA). Finalizowane są kolejne umowy, m.in. z operatorem sportowym oraz siecią oferującą produkty RTV i AGD. Trwają też procedury administracyjne zmierzające do uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę, która najprawdopodobniej rozpocznie się na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku. Otwarcie zaplanowane jest na IV kwartał przyszłego roku.

Dekada SA podpisała również umowę z Xcity Investment sp. z o.o. – spółką deweloperską w Grupie PKP, na realizację dwóch dworców kolejowych wraz z towarzyszącą zabudową handlową w Koninie i Mińsku Mazowieckim.
Inwestycja w Koninie zakłada stworzenie nowoczesnego dworca kolejowego z poczekalnią dla podróżnych i kasami biletowymi, połączonego z centrum handlowym typu strip mall, liczącym kilkanaście lokali handlowo-usługowych. Przy obiekcie zostanie zlokalizowany również dworzec autobusowy oraz parking. Dekada w Mińsku Mazowieckim będzie obiektem handlowym obejmującym lokale handlowo-usługowe, umieszczone na ok. 4300 mkw. GLA. Prace budowlane przy obu obiektach rozpoczną się na przełomie 2016 i 2017 roku i potrwają kilkanaście miesięcy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane