Deli Catering chce utrzymać dynamikę wzrostu przychodów na poziomie 20 proc.

www.portalspozywczy.pl 25 lipca 2017 18:00

Usługi cateringowe są jednym z najbardziej perspektywicznych sektorów rynku gastronomicznego. Co ważne, wartość tego segmentu nieustannie rośnie, rok do roku w granicach 15-20 proc. rocznie. Mimo że nieustannie przybywa podmiotów oferujących catering, wciąż widzimy nisze do zagospodarowania – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Damian Wiatrak, dyrektor zarządzający w firmie Deli Catering.

Rynek usług cateringowych bardzo dynamicznie się rozwija. Wciąż przybywają na nim nowi gracze. Nie brakuje też eventów. Jednak,  jak twierdzi Damian Wiatrak, największe wydarzenia w Polsce nadal przypadają do obsługi większym firmom.

– Niewątpliwie ze względu na bariery sprzętowe czy logistyczne rozwój wielu mikroprzedsiębiorstw jest mocno ograniczony. Stąd największe wydarzenia w Polsce nadal  obsługiwane są przez większych „graczy” rynkowych, którym mniejsze firmy zwyczajnie nie są w stanie sprostać – mówi dyrektor zarządzający Deli Catering.

Z początkiem 2017 roku firma otworzyła nowy oddział w Gdyni, a obecnie w planach ma m.in. budowę nowej siedziby produkcyjnej.

– Odział w Gdyni to kolejny etap naszej szerszej strategii, która zakłada objęcie zasięgiem najbardziej aktywnych – z naszego punktu widzenia – rejonów kraju. Nie wykluczamy oczywiście dalszej ekspansji rynku usług cateringowych w Polsce. Jeśli chodzi o przychody, planujemy utrzymać dynamikę wzrostu na poziomie 20 proc. Zamierzamy także zintensyfikować działania w obrębie tworzenia nowych produktów cateringowych. W planach mamy również stałe współprace z miejscami eventowymi oraz obiektami typu EXPO, a także budowę nowej siedziby produkcyjnej – zapowiada Damian Wiatrak.

Całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,32

  • Śr

    6,26

  • Min

    3,72

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane