PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Delia Cosmetics otwiera drugi zakład produkcyjny

Autor: dlahandlu.pl 2 czerwca 2015 10:03

W I kw. 2015 r. ruszyły prace w nowym zakładzie produkcyjnym Delia Cosmetics w Konstantynowie Łódzkim, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To już druga fabryka inwestora w regionie – pierwsza zlokalizowana jest w Rzgowie. Dzięki inwestycji do tej pory pracę znalazły 43 osoby. Delia Cosmetics to dziś jeden z wiodących producentów z branży kosmetycznej, którego produkty dostępne są nie tylko w Polsce, ale także na 65 światowych rynkach. Sukces eksportowy pozwala na tworzenie nowych miejsc pracy w regionie.

Nowo otwarta inwestycja to już drugi zakład produkcyjny Delia Cosmetics w regionie łódzkim i, tak jak poprzedni, sfinansowany został w całości ze środków własnych. Decyzja o otwarciu kolejnego zakładu została podjęta w związku z dynamicznym wzrostem sprzedaży produktów Delia nie tylko w Polsce, ale i na rynkach międzynarodowych. W tej chwili firma eksportuje do 65 krajów, a w regionie łódzkim zatrudnia łącznie ponad 320 pracowników.

 - W okresie ostatnich dwóch lat nawiązaliśmy współpracę z 18 nowymi państwami, a przez ostatnie 3 lata nasza sprzedaż wzrosła o ponad 30 proc. Naszym niewątpliwym sukcesem jest utrzymanie dynamiki wzrostu pomimo trudnej sytuacji na Ukrainie, która spowodowała drastyczne obniżenie sprzedaży w Rosji i wszystkich krajach byłego Związku Radzieckiego. Udało się to dzięki dynamicznemu rozwojowi w innych państwach. W przypadku rynków zachodnich i Bliskiego Wschodu możemy mówić o podwojeniu sprzedaży w okresie ostatnich trzech lat. Cieszymy się, że sukces eksportowy pozwala nam rozwijać lokalną gospodarkę i tworzyć kolejne miejsca pracy – mówi Karol Szmich, nowo wybrany prezes zarządu Delia Cosmetics.

Nowy zakład produkcyjny został otwarty w celu wzmocnienia ekspansji przedsiębiorstwa w segmencie kosmetyków kolorowych, a także pielęgnacji i koloryzacji włosów. Z myślą o tej grupie produktów powstały nowe linie produkcyjne, wyposażone w nowoczesny park maszynowy. W planach Delia Cosmetics są kolejne inwestycje, przede wszystkim budowa jeszcze jednego zakładu produkcyjnego w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jeśli zaś chodzi o działalność międzynarodową – firma zintensyfikuje aktywność przede wszystkim na rynkach Dalekiego Wschodu, Afryki i Ameryki Południowej.

 Delia Cosmetics to polska firma rodzinna z 18-letnim doświadczeniem w branży kosmetycznej o ugruntowanej pozycji zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych. Obecnie Grupa Delia Cosmetics zatrudnia ponad 320 osób i posiada pięć nowoczesnych laboratoriów, a także dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchnii ok. 10 tys. mkw. Marka jest obecna w ponad 100 tys. sklepów w 65 krajach w tym m.in. w USA, większości krajów europejskich, a także na licznych rynkach azjatyckich. W Polsce współpracuje z największymi sieciami, w tym Carrefour, Rossmann, Super-Pharm, Hebe, Drogerie Natura.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    6,40

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane