Delko będzie kontynuować proces restrukturyzacji, w planach akwizycje

Autor: PAP 10 listopada 2011 15:14

Dystrybutor artykułów niespożywczych Delko planuje w IV kwartale 2011 kontynuować restrukturyzację, która obejmie m.in. dalszą likwidację zarządów w spółkach zależnych oraz rozbudowę struktury centralnej. Do końca roku grupa skupi się na konsolidacji wewnętrznej, która objąć ma spółki Delkor, Luberda i Delko Otto. W planach na IV kw. 2011 r. spółka uwzględnia również zakończenie rozmów akwizycyjnych z podmiotem z zachodniej Polski o obrotach powyżej 100 mln zł.

Rozpoczęta przez spółkę w III kwartale 2011 r. restrukturyzacja ma być kontynuowana również w ostatnich miesiącach bieżącego roku. "Chcemy dalej spłaszczać strukturę, w związku z tym musimy pozbyć się dwóch poziomów. Zarządów już praktycznie nie ma, ale czekają nas większe odprawy. Cały back office będzie w roku 2013 znajdował się w centrali. W przyszłym roku restrukturyzacja zacznie przekładać się na wyniki grupy" - poinformował wiceprezes Delko, Dawid Harsze.

W III kwartale 2011 r. Delko wypracowało 151,2 mln zł przychodów ze sprzedaży, co stanowi ponad 10-proc. wzrost w stosunku do podobnego okresu roku poprzedniego. Wiceprezes poinformował, że w związku z tym, iż 90,4 mln zł z wypracowanych 151,2 mln zł przyniosła grupie sprzedaż do sklepów, Delko chce stopniowo rezygnować z przedhurtu.

Po trzech kwartałach bieżącego roku sprzedaż Delko kształtowała się na poziomie 440,7 mln zł, zaś EBIT spadł o 14,5 proc. do 6,12 mln zł. Dla porównania po trzech kwartałach roku 2010 wartości te wynosiły odpowiednio 388,7 mln zł i 7,16 mln zł.

Do końca roku Delko chce skupić się na konsolidacji wewnętrznej, która objąć ma dystrybutorów chemii - łódzkiego Delkora i Luberdę z Ostrowska oraz część Delko Otto. Harsze poinformował, że konsolidacja tych podmiotów zakończona zostanie prawdopodobnie jeszcze w listopadzie.

W planach na IV kwartał 2011 r. Delko uwzględnia również zakończenie rozmów akwizycyjnych z podmiotem z zachodniej Polski - spółką o obrotach powyżej 100 mln zł z ponad 1-proc. udziałem w rynku. "Do końca roku chcemy zakończyć rozmowy z tym podmiotem - jest on dla nas ważny o tyle, że da nam kluczową umowę z producentem" - powiedział wiceprezes.

Ponadto na IV kwartał 2011 r. Delko planuje połączenie prawne dwóch spółek zależnych. Harsze nie zdradził jednak, które podmioty objęte mają zostać tym procesem. We wrześniu spółka zapowiadała wprowadzenie nowego modelu sklepów wielobranżowych. Na spotkaniu wiceprezes poinformował, że w przeciągu roku można będzie spodziewać się otwarcia 12 nowych lokali w ramach sieci własnej.

Dystrybucja produktów Delko prowadzona jest za pośrednictwem 19 dystrybutorów - hurtowni zlokalizowanych w różnych regionach kraju. Właściciele tych hurtowni są jednocześnie akcjonariuszami Delko. Sześć hurtowni wchodzi w skład grupy kapitałowej Delko: Delko RDT Księżycowa, Delko Otto, Nika, Ama, Frog MS Delko oraz Cosmetics.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,69

  • Min

    2,86

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9343

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane