PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Delko blisko przejęcia trzech spółek

Autor: dlahandlu.pl 30 czerwca 2011 21:55

30 czerwca b.r. podpisane zostały listy intencyjne w przedmiocie podjęcia negocjacji dotyczących zakupu udziałów w następujących spółkach: Delkor z Łodzi, Luberda z Ostrowska oraz Delko OTTO z Ostrowca Świętokrzyskiego. Podpisanie listów intencyjnych jest konsekwencją realizowanej strategii rozwoju, mającej na celu m.in.: powiększenie liczby podmiotów hurtowych działających w ramach Grupy Kapitałowej Delko.

Zdaniem zarządu Delko zrealizowanie kolejnych akwizycji istotnie poprawi pozycję konkurencyjną, zwiększając udziały rynkowe Grupy Kapitałowej Delko o kolejne 4 procent.

Wymienione spółki są dystrybutorami Delko S.A., zaś Delko OTTO jest jednocześnie spółką zależną Delko S.A., która jest właścicielem 50,02 proc. udziałów.

Intencją stron podpisanych dokumentów jest to, aby Delko S.A. przejęło kontrolę właścicielską nad spółkami Delkor i Luberda oraz nabyło wszystkie pozostałe udziały Delko OTTO. Zgodnie z podpisanymi listami, negocjacje w przedmiotowej sprawie mają zostać zakończone najpóźniej do dnia 30 września tego roku. Szczegóły planowanych operacji strony określą w odrębnych umowach, które zostaną przekazane do publicznej wiadomości.

Istotne z punktu widzenia przyszłości Delko S.A jest także pozyskanie do współpracy Dariusza Śmiejkowskiego, który objął stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju. Doświadczenia Dariusza Śmiejkowski pozwolą na przebudowę modelu biznesowego Delko, którego trzonem będzie nowy system negocjacji i pracy z producentem (dostawcą) i klientem (półką sklepową). Wszystko po to aby generować jak najlepsze wyniki.
Zakończone i planowane akwizycje stanowią aktywny udział spółki w konsolidacji polskiego rynku FMCG wybranych dóbr pod firmą Delko.

Spółka Delko jest jednym z liderów na rynku dystrybucji kosmetyczno-chemicznej w Polsce.Od września 2009 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane