Delko do 2013 roku chce zwiększyć swój udział w rynku do 25 proc.

Autor: PAP 28 września 2011 14:07

Delko wprowadza nową strategię na lata 2011 - 2013, która ma zapewnić mu pozycję lidera dystrybucyjno-produkcyjnego na polskim rynku non-food, z 25-proc. udziałem rynkowym na koniec 2013 roku - poinformowali przedstawiciele spółki. Grupa chce operować na trzech poziomach: produkcyjnym, hurtowym i detalicznym.

"Chcemy, by nasz wskaźnik P/E wynosił przynajmniej 8. Trudno na razie powiedzieć, w jakim horyzoncie czasowym miałoby to nastąpić. Chcemy jednak, by wskaźnik na poziomie 6 utrzymywał się nie dłużej niż do końca 2011 roku - jest to wartość poniżej naszych oczekiwań i poniżej rynku" - powiedział wiceprezes zarządu spółki, Dawid Harsze.

Spółka rozpoczęła proces wdrażania nowej strategii na lata 2011 - 2013, która ma zapewnić jej pozycję największej firmy dystrybucyjno-produkcyjnej na rynku non-food w Polsce. Udział rynkowy grupy Delko na koniec 2013 roku ma wzrosnąć do 25 proc., w porównaniu do ok. 10 proc. obecnie. Zwiększyć mają się również marże.

"Obecnie udział rynkowy Delko, nie licząc przedhurtu, który chcemy zredukować, wynosi około 10 procent. Chcemy, by do końca 2013 roku wzrósł do 25 procent. 10 procent wzrostu zapewnią akwizycje, kolejne 5 procent będzie natomiast wynikiem rozwoju organicznego" - powiedział wiceprezes zarządu, Dariusz Śmiejkowski.

"Zmiany, które wprowadzamy, zmierzają do przekształcenia grupy z holdingu finansowego w holding operacyjny. Do tej pory spółka - matka miała jedynie funkcje giełdowe, funkcje strategiczne i operacyjne natomiast pełniły spółki - córki. Teraz Delko przejmie funkcje strategiczne i stanie się centrum zysku" - dodał.

Śmiejkowski poinformował, że wstępny plan nowej strategii obejmuje dwa etapy. W pierwszym nastąpi przekształcenie grupy z luźnej w skonsolidowaną. Drugim etapem będzie sformułowanie i realizacja szczegółowej strategii. Delko do tej pory pełniło rolę przedhurtownika. Po zmianach nastąpi scalenie segmentu przedhurtowego i hurtowego.

Delko ma w planach przejęcia kolejnych podmiotów, jak również nabycie do końca 2011 roku mniejszościowych udziałów w spółkach Frog MS Delko oraz Delko OTTO, w których pakiety większościowe już posiada. "Nasze plany akwizycyjne obejmują domknięcie do końca roku zakupu udziałów mniejszościowych w tych dwóch spółkach, w których mamy już udziały większościowe. Kolejnych akwizycji dokonywać będziemy już przez przejmowanie 100 procent udziałów" - powiedział Śmiejkowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,22

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane