PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Delko ma zgodę UOKiK na kupno Cosmetics i Frog MS Delko

Autor: PAP 20 września 2010 13:32

Delko, spółka prowadząca hurtową i detaliczną sprzedaż artykułów chemiczno-drogeryjnych, otrzymała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad dwoma podmiotami działającymi w tej samej branży: łomżyńską spółką Cosmetics oraz krakowskim Frog MS Delko.

Delko w lutym podpisało przedwstępną umowę zakupu udziałów Cosmetics Sp. z o.o., dystrybutora artykułów kosmetycznych i higienicznych. Spółka podawała wtedy, że dzięki tej akwizycji przychody grupy wzrosnąć mogą w 2010 roku o około 40 mln zł, a EBITDA o blisko 1,1 mln zł.

W grudniu 2009 roku Delko podpisało zaś przedwstępną umowę zakupu 50,97 proc. udziałów Frog MS Delko Sp. z o.o. Delko podawało, że Frog MS Delko planuje osiągnięcie w 2010 r. 42,15 mln zł przychodów ze sprzedaży, 1,116 mln zł EBITDA i 760 tys. zł zysku brutto.

Cosmetics jest dystrybutorem artykułów kosmetycznych i higienicznych na terenie Podlasia, województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego oraz lubelskiego. Spółka posiada własne wyposażone magazyny logistyczne w Łomży o powierzchni 2.800 m2. Dystrybutor prowadzi również eksport towarów do Rosji.

Frog MS Delko Sp. z o.o działa na rynku od 1991 r. Podstawową działalnością tej spółki jest dystrybucja artykułów higienicznych, kosmetycznych, chemii gospodarczej oraz leków na rynek OTC.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane