Delko przejmuje część Frog MS Delko

Autor: PAP 4 listopada 2011 09:13

Delko przejął za 4,4 mln zł część udziałów w spółce Frog MS Delko i zapowiada kolejne akwizycje, na które może wydać kilkadziesiąt milionów złotych.

-Na akwizycje zamierzamy wydać kilkadziesiąt milionów złotych. Finansowanie będzie pochodzić ze środków własnych, a kilkanaście milionów złotych chcemy mieć z kierowanych emisji akcji. Horyzont czasowy zależeć będzie od przebiegu rozmów z dotychczasowymi właścicielami firm -- poinformował wiceprezes Delko Dawid Harsze.

W czwartek Delko poinformowało o zakupie za 4,4 mln zł w gotówce 49 proc. udziałów w spółce Frog MS Delko, która jest dystrybutorem artykułów kosmetycznych i higienicznych na terenie Małopolski. Prognozowana wartość zysku EBIT dla tej firmy w 2011 roku wynosi 1,49 mln zł.

Delko złożyło już wnioski w sprawie przejęcia 100 proc. spółek Delkor i Luberda oraz części udziałów w spółce Delko Otto.

Spółka planuje też kolejne akwizycje, możliwe że jeszcze w 2011 roku. Obecnie spółka jest na końcowym etapie rozmów z podmiotami z centralnej, południowej oraz zachodniej części Polski.

"Rozmawiamy z jednym podmiotem na zachodzie Polski o obrotach rzędu kilkadziesiąt milionów złotych. Na celowniku mamy też dwa inne podmioty w tamtym regionie. Mamy nadzieję, że do końca roku uda się coś podpisać" - powiedział wiceprezes.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,91

  • Min

    2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane