Delko przejmuje sklepy Sedal

Autor: dlahandlu.pl 12 grudnia 2016 20:21

Delko przejmuje sklepy Sedal

W wyniku zakończonych negocjacji, w dniu 12. grudnia 2016 roku Delko SA podpisała warunkową umowę sprzedaży 100 proc. udziałów w spółce RHS z Wielunia. Przejście własności udziałów na Delko nastąpi po ziszczeniu się warunku zawieszającego, czyli uzyskania zgody prezesa UOKiK na koncentrację - podała firma w komunikacie.

Przejście własności udziałów na Delko SA nastąpi po ziszczeniu się warunku zawieszającego, tj. uzyskania zgody prezesa UOKiK na koncentrację. W przypadku nie spełnienia się tego warunku do dnia 27.04.2017 r. umowa ulegnie rozwiązaniu.

Ustalona przez strony cena za 100 proc. udziałów wyniesie 11 mln zł.

Spółka RHS prowadzi 24 samoobsługowe sklepy i markety spożywcze o powierzchni sprzedażowej od 150 do 800 m2 każdy, pod marką SEDAL. Sklepy zlokalizowane są w lokalach wynajmowanych i własnych. Lokalizacje znajdują się w miejscowościach od 700 mieszkańców do 60.000 mieszkańców, w woj. łódzkim, opolskim i wielkopolskim (m.in. w Wieluniu, Sieradzu, Oleśnie, Kępnie, Namysłowie i Bełchatowie). Sklepy oferują pełny asortyment spożywczy, w tym nabiał, mięso, warzywa, alkohole i artykuły przemysłowe. Placówki posiadają ujednolicony standard. Dodatkowo RHS prowadzi hurtownię spożywczą w Wieluniu oraz posiada 7 nieruchomości własnych. Aktualne zatrudnienie w spółce wynosi 371 osób - czytamy w komunikacie Delko.

- Dzięki zakupowi spółki RHS Delko SA powraca do realizacji strategii polegającej na budowaniu własnej sieci sklepów. Strategia ta będzie wdrażana równolegle do dotychczasowych kierunków rozwoju, w tym dystrybucji produktów chemiczno-przemysłowych i franczyzy chemiczno kosmetycznej pod marką Blue Stop. Dodatkowo, dzięki tej transakcji Delko rozpocznie działalność w segmencie sprzedaży hurtowej produktów spożywczych i napojów. Zarząd Spółki przewiduje, że wpływ przedmiotowej akwizycji na wyniki skonsolidowane Grupy Kapitałowej Delko wyniesie w skali roku ok. 105 mln zł w obszarze sprzedaży, począwszy od 2017 r. i ok. 1,5 mln zł w obszarze zysku netto, począwszy od 2018 r. - informuje zarząd spółki w raporcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane