Delko wyjaśnia powody odwołania zarządu. Trzykrotny spadek wartości akcji

Autor: Delko/dlahandlu.pl 17 maja 2012 09:50

W związku ze zmianą zarządu Delko SA (w dniu 24 kwietnia 2012 roku) oraz opublikowanymi wynikami kwartalnymi nowy zarząd przedstawił akcjonariuszom powody zmian personalnych, wskazał cele oraz skomentował opublikowane wyniki kwartalne.

W liście czytamy: "Wyniki pracy odwołanego w dniu 24 kwietnia 2012 roku zarządu od pewnego czasu budziły niepokój rady nadzorczej. Akcjonariusze spółki wyrażali głębokie niezadowolenie z postępującego spadku kursu akcji z poziomu ponad 9,92 zł do 3,42 zł w przeciągu 52 tygodni, co nie znajdowało żadnego oparcia w wycenie fundamentalnej spółki. Szczególny niepokój rady nadzorczej budziły słabe efekty ekonomiczne Grupy Delko, w tym spadek zysku brutto z poziomu 9 318 tys. zł w 2009r. do poziomu 1 476 tys. zł w 2011r. Rada Nadzorcza nie zaakceptowała przedstawionego przez poprzedni zarząd planu finansowego na 2012r. z powodu zbyt wysokiej prognozy kosztów, a niskiej prognozy zysków. Szczególny niepokój rady nadzorczej budził nadmierny wzrost kosztów rodzajowych w Grupie Delko SA, który był bezpośrednią przyczyną pogorszenia się wyniku finansowego - mimo wzrostu wielkości sprzedaży i marż procentowych. Odwołanie zarządu nastąpiło dopiero po przeprowadzeniu przez radę nadzorczą kontroli wewnętrznej w spółce. Nie jest zaś prawdą, jakoby przyczyną odwołania zarządu były zbyt niskie wyceny spółek, które docelowo mają wchodzić w skład grupy kapitałowej Delko. Za odwołaniem zarządu głosowało m.in. 3 niezależnych członków rady, którzy zdecydowanie nie byli zainteresowani zawyżaniem wycen."

O przyczynach odwołania zarządu napisano: "Przyczyną odwołania poprzedniego zarządu, oprócz naruszania norm prawnych i przepisów wewnętrznych spółki, które są przedmiotem kontroli prowadzonej za pomocą niezależnych podmiotów i kancelarii prawnej - są przede wszystkim słabe wyniki spółki, spadek zysków, nadmierne koszty, spadek kursu akcji - a więc to, co najbardziej dotyka i boli akcjonariuszy.
Najwięksi akcjonariusze zdecydowali się objąć osobiście stanowiska w zarządzie, aby swoją wiedzą i doświadczeniem poprawić zarówno wyniki ekonomiczne spółki jak i kurs bieżący akcji spółki. Zarówno akcjonariusze jak i Rada Nadzorcza działali w powyższej sprawie solidarnie i zgodnie.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,87

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9343

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane