PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Deloitte: Efektywne zarządzanie szczególnie ważne w branży dóbr konsumenckich

Autor: www.dlahandlu.pl 19 kwietnia 2012 11:09

Nawet 35,5 proc. może wynieść różnica pomiędzy wyceną przedsiębiorstwa, którego zarząd jest postrzegany jako sprawny, a firmy, której kadra kierownicza nie cieszy się zaufaniem uczestników rynku. Efektywne zarządzanie jest szczególnie ważne w branży dóbr konsumenckich - twierdzi tak 21 proc. analityków przebadanych przez firmę doradczą Deloitte.

- Nasza analiza wskazuje, że sprawne zarządzanie i efektywna kadra kierownicza ma duże przełożenie na wartość firmy niezależnie od regionu geograficznego, w którym przedsiębiorstwo prowadzi swoją działalność. Szczególnie istotna jest to kwestia w mniejszych oraz rozwijających się firmach. Wynika to z większego poziomu ryzyka, który towarzyszy biznesowi w jego początkowych stadiach. Wtedy decyzje podejmowane przez wyższą kadrę kierowniczą mają bezpośredni wpływ na kierunek rozwoju firmy. Dodatkowo, na tym etapie brakuje jeszcze ograniczeń proceduralnych charakterystycznych dla dużych instytucji, dlatego decyzje zarządów są zazwyczaj szybko implementowane - mówi Magdalena Jończak, dyrektor w dziale konsultingu Deloitte.

Ankietowani przez firmę Deloitte wskazali branże, w których sprawne zarządzanie ma największy wpływ na wycenę wartości firmy. Przede wszystkim jest ono istotne w sektorze dóbr konsumpcyjnych - pogląd ten podziela 21 proc. badanych. Wynika to z faktu, że liderzy mogą w większym stopniu zadecydować o sukcesie firm, których produkty, w ramach określonego zakresu, są standardowe. Wtedy o przewadze konkurencyjnej nie decyduje wysokość nakładów na badania i rozwój a wizja przyjęta przez kierownictwo. Dla odmiany branże takie jak TMT (Technology, Media and Telecommunications), podlegają permanentnym zmianom i są zależne od rozwoju innowacji. Tylko 14 proc. badanych twierdzi, że sprawny zarząd ma istotny wpływ na wycenę wartości przedsiębiorstwa z branży TMT, w tym przypadku jest to tylko jeden z wielu czynników decydujących o sukcesie. 

 


Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane