Demo na FRSiH: Start-upy wchodzą w nisze, które wkrótce będą mainstreamem

www.portalspozywczy.pl 8 listopada 2017 14:08

- Start-up w branży spożywczej to innowacja, nowa idea produktu, wizja, która przynajmniej stworzy nową kategorię lub nowy model konsumpcji i stanie się z niszowego - masowym produktem - mówił Jacek Sadowski, prezes, Demo Effective Launching podczas X Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

Podczas debaty pt. "Start-upy w branży spożywczej i handlowej – możliwości i bariery rozwoju", Jacek Sadowski zwrócił uwagę, że organizacje start-upowe pracują zupełnie inaczej niż duże firmy, które mają zupełnie inne podejście do wprowadzania nowych produktów – mniej entuzjazmu, więcej przygotowań, badań, ludzi zaangażowanych w projekt.

- Rynek spożywczy jest rynkiem tradycyjnym. Trudniej jest wprowadzić na rynek coś czego jeszcze nie było. W branży nowych technologii czy IT wszystko zmienia się o wiele szybciej, produkt zaraz po debiucie staje się już przestarzałym technologicznie. Na rynku spożywczym też widzimy sporo zmian, ale są one bardziej płynne. Dla przykładu – o trendzie naturalnej żywności mówi się od ponad 20 lat i stale jest to nośny temat, wokół którego powstają i będą powstawać nowe produkty. Można założyć, że start-upy w branży spożywczej opierają się na technologiach, które sprawiają, że produkty stają się bardziej naturalne - podkreślił prelegent.

- To do obowiązków start-upu należy znalezienie niszy, która na razie jest tylko niszą, a za kilka lat będzie mainstreamem - dodał prezes Demo Effective Launching.

Jego zdaniem, istnieją dwie drogi rozwoju dla start-upu. Pierwsza to stworzenie nowej kategorii, co zaowocuje byciem jej liderem, a druga to wskoczenie na falę i wejście w kategorię, która już szybko rośnie. - Nie zawsze trzeba być na podium. Pozycja wicelidera także daje dobre marże, ale jest mniej ryzykowna, bo na liderze spoczywa budowa kategorii i edukacja konsumentów - dodał Jacek Sadowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,10

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane