PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Detaliści i hurtownicy będą musieli walczyć, żeby przetrwać na polskim rynku

www.portalspozywczy.pl 23 kwietnia 2013 14:12

Na rynku handlu spożywczego w Polsce nadal będzie się trwała konsolidacja, oceniają przedstawiciele firmy AT Kearney. "Spodziewamy się, że konsolidacja rynku będzie postępować i zarówno będzie wychodzić od detalistów jak i hurtowników, którzy będą musieli walczyć, żeby przetrwać" - powiedział Jarosław Podsiadło, ekspert AT Kearney podczas debaty pt. „Handel spożywczy. Czy istnieje alternatywa dla rywalizacji cenowej".

„W miarę jak rynek dojrzewa i konsolidacja postępuje, oczekujemy, że rola sieci hurtowych będzie ewoluować. Handel franczyzowy ładnie się rozwija podczas, gdy handel oparty na własnych sklepach przechodzi problemy" - dodał.

Według AT Kearney uczestnicy rynku powinni zwracać też uwagę na takie aspekty jak m.in. rozwój marek własnych czy rozwój sprzedaży on-line.

Przedstawiciele firmy oceniają, że udział marek własnych w sprzedaży sieci handlu spożywczego będzie się zwiększał i w 2013 roku może wynieść 23,7 proc. wobec 21,2 proc. w 2012 roku.

- Aby poprawić konkurencyjność i dochodowość biznesu detaliści coraz częściej stawiają na marki własne - powiedział Jarosław Podsiadło. Dodał, że udział marek własnych w sieciach w Polsce jest niższy niż w krajach europejskich, gdzie np. we Francji wynosi 30 proc., a w Niemczech sięga 40 proc.

„Penetracja marek własnych w Polsce wynosi ok. 20 proc. i jest niższa niż w krajach europejskich. Prognozujemy, że w 2013 roku wyniesie 23,7 proc. wobec 21,2 proc. w 2012 roku" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Pan 2013-04-24 20:29:43

  Ale papka ...!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,40

 • Śr

  4,43

 • Min

  2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane