Detaliści w Europie Środkowo-Wschodniej będą rosnąć szybciej niż średnia dla Europy

Autor: dlahandlu.pl, za esmmagazine.com 2 listopada 2017 10:57

Detaliści rynków Europie Środkowo-Wschodniej (CEE)  prawdopodobnie zanotują roczny wzrost o 6,5 proc., w latach 2017-2022. Dla porównania, roczny wzrost sieci spożywczych na w całej Europie wyniesie w tym czasie 3,8 proc. – wynika z badań przeprowadzonych przez IGD, na które powołuje się serwis esmmagazine.com. Najszybciej będą rozwijać się sieci dyskontowe.

- Rozbudowane programy otwierania sklepów na rynkach takich jak Rosja i Rumunia, gdzie konsolidacja rynku jest stosunkowo niewielka, prawdopodobnie zwiększy wzrost – ocenia Milos Ryba, szef działu CEE w IGD.

IGD szacuje, że sprzedaż detaliczna artykułów spożywczych w Europie Zachodniej prawdopodobnie wzrośnie średnio o 2,4 proc. rocznie do roku 2022.

- Spodziewamy się silniejszego wzrostu w Europie Środkowo-Wschodniej, ponieważ wielu lokalnych detalistów, jak np. X5 Retail Group, Lenta i sieci dyskontowe, planują rozbudowane programy otwierania sklepów – dodaje Milos Ryba. - To przyspieszy wzrost we wszystkich krajach Europy Środkowo-Wschodniej i wesprze cały rynek spożywczy w Europie – mówi.

Jego zdaniem, duże sklepy pozostaną głównym formatem sklepu spożywczego na kontynencie europejskim, jednak do 2022 r. największy wzrost będzie dotyczył sieci dyskontowych, które będą rozwijać się w oparciu o otwarcia nowych sklepów i przebudowę już istniejących placówek. Dyskonty koncentrują się na tym, aby stać się "głównym sklepem" dla coraz większej liczby klientów i aby to osiągnąć zwiększają swoją obecność w centrach miast, dzielnicach mieszkalnych i na głównych ulicach handlowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane