Detaliści w Polsce mogą liczyć maksymalnie na 2,5 tys. euro obrotów na mkw.

Autor: gfk 16 sierpnia 2017 10:42

W 2016 roku średnia wielkość obrotów w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni wzrosła w Unii Europejskiej o 0,9 proc. Z wyliczyć Gfk wynika, że w Polsce wielkość obrotów wyniosła mniej niż 2500 euro/mkw. Podobnie było na Ukrainie, w Rumunii i w Bułgarii. W Niemczech i Czechach obroty to 3 000 euro/mkw.

Wzrost średniej wielkości obrotów w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni to istotny wskaźnik kondycji rynku dla detalistów szukających możliwości rozwoju w nowych lokalizacjach.

W 2016 roku średnia wielkość obrotów w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni wzrosła w Unii Europejskiej o 0,9 proc. W badaniu uwzględniono 27 krajów z wyłączeniem Wielkiej Brytanii ze względu na różnice w kursach walut.

Na czele rankingu znalazły się takie kraje, jak Luksemburg, Szwajcaria, Norwegia i Szwecja (6 000 euro/mkw i więcej). Jednak detaliści mogą nadal prosperować w krajach, które osiągnęły niższe wartości, a które charakteryzują się mniejszym nasyceniem rynku. 

Na wielkość obrotów w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni mają wpływ różne czynniki, m.in. format handlu, siła marki, jakość lokalizacji, obecność konkurencji czy siła nabywcza.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,27

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane