PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Deutsche Bank PBC sfinansował budowę Centrum Handlowego w Józefosławiu

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 6 września 2011 14:11

Projekt został zrealizowany przez spółkę celową, której Inwestorem jest fundusz Elbfonds Development. Centrum Handlowe Józefosław zostało oficjalnie otwarte 3 września br.


 

Kredyt w wysokości 4,42 mln euro został przeznaczony na sfinansowanie budowy dwukondygnacyjnego obiektu handlowo - usługowego. Na pierwszej kondygnacji budynku zaprojektowano lokale handlowo - usługowe, na drugiej - powierzchnie biurowe, a na dachu nad częścią jednokondygnacyjną przewidziano parking. Oprócz kredytu na budowę, Deutsche Bank PBC udzielił również kredytu obrotowego przeznaczonego na sfinansowanie podatku VAT od kosztów budowy.

- Jest to kolejna inwestycja komercyjna, w której występujemy jako bank finansujący. Dobra współpraca z klientem oraz pozytywne perspektywy rozwoju projektu zdecydowały o podjęciu współpracy z funduszem Elbfonds Development. Ta decyzja to kolejne potwierdzenie naszego zaangażowania we wspieranie budowy nowych obiektów handlowo - usługowych w Polsce, również w mniejszych miastach, gdzie mamy do czynienia z niższym nasyceniem powierzchni handlowych, w porównaniu z dużymi aglomeracjami. Uważamy, że w najbliższym czasie budowa obiektów typu „retail park" będzie stanowić jedną z głównych tendencji rozwoju rynku powierzchni handlowych w Polsce - mówi Anna Oleksy Dyrektor Centrum Finansowania Nieruchomości Komercyjnych w Deutsche Bank PBC.

- Na pierwszy plan dla nas wysuwa się w szczególności dłuższy horyzont czasowy naszych inwestycji, przy już zainwestowanych przez nas w budowę centrów handlu detalicznego 80 milionach euro kapitału własnego. Do końca 2012 roku planujemy wybudować około 100.000 mkw. powierzchni handlowej. W tym celu potrzebujemy i pracujemy z partnerami godnymi zaufania - mówi Dr Jur Kurt-Georg Herzog, Dyrektor Zarządzający Elbfonds Group w Niemczech.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane