PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Deweloper magazynów dla Małpki Ekpress i Merlina negocjuje kolejne kontrakty

Autor: PAP 9 grudnia 2014 22:14

MLP Group zakłada, że w ciągu dwóch lat podwoi swoją powierzchnię magazynową wobec ok. 360 tys. mkw. obecnie. W tym roku spółka podpisała już umowy na budowę i wynajem kolejnych 200 tys. mkw. i negocjuje kolejne duże kontrakty - poinformował PAP Radosław Krochta, prezes MLP.

Spółka zadebiutowała na GPW pod koniec października 2013 r. Dysponowała wówczas 350 tys. mkw. powierzchni magazynowej i w ciągu czterech lat planowała ją podwoić. Obecnie MLP ma ok. 360 tys. mkw. wybudowanej powierzchni magazynowej. Krochta poinformował, że do końca roku powiększy się ona o kilkadziesiąt tysięcy m kw.

W tym roku spółka podpisała już umowy na budowę i wynajem kolejnych 200 tys. m kw., w tym ponad 120 tys. mkw. dla sieci handlowych: Merlin.pl, Małpka Express i Czerwona Torebka oraz ok. 45 tys. mkw. dla sieci Piotr i Paweł. Do końca roku MLP może jeszcze podpisać umowy na kilkanaście tys. mkw. powierzchni.

"Zakładamy, że w I połowie przyszłego roku zamkniemy co najmniej dwie duże umowy, porównywalne pod względem powierzchni do tych podpisanych. Obiekty te miałyby powstać na terenie naszych dotychczasowych parków. Wszystkie te umowy przełożą się w sposób istotny na zwiększenie naszych aktywów netto" - poinformował Krochta.

Spółka posiada obecnie parki: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Tychy, MLP Poznań, MLP Bieruń oraz MLP Lublin, którego budowa ruszyła w tym roku.

"W Lublinie skończyliśmy już jeden budynek na 10 tys. m kw., który praktycznie przekazaliśmy klientowi. Rozmawiamy intensywnie o wynajmie kolejnych powierzchni. Jeśli nie uda się podpisać umowy przedwstępnej jeszcze w tym roku, to postaramy się to zrobić w I kwartale przyszłego roku" - powiedział Krochta.

"Coraz więcej inwestorów, którzy pierwotnie chcieli ulokować swój biznes na Ukrainie lub dalej na Wschodzie, patrzy na Lublin. Koszty pracy są tu niższe niż w centrum, czy na zachodzie Polski" - dodał.

Prezes poinformował, że spółka przesunęła rozpoczęcie realizacji parku MLP Wrocław na I kwartał 2015 r.

"Rozważamy tam m.in. projekt spekulacyjny na 10-20 tys. mkw. Rozmawiamy z potencjalnymi klientami i rozpoczęcie budowy jeszcze przed podpisaniem umowy wydaje się bezpiecznym pomysłem" - dodał.

W ramach transakcji z Małpka Express oraz Czerwoną Torebką MLP wybuduje nowy park logistyczny - MLP Poznań Zachód. "Poza już podpisaną umową na blisko 80 tys. mkw., może tam dodatkowo powstać ok. 100 tys. mkw. Rozmawiamy z dwoma dużymi klientami o wynajmie kolejnych powierzchni" - powiedział prezes.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane