PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Deweloper nieruchomości logistycznych obserwuje rosnący popyt ze strony sieci handlowych

Autor: www.dlahandlu.pl 21 lutego 2012 14:33

Grupa Goodman w pierwszej połowie roku obrotowego osiągnęła zysk operacyjny po opodatkowaniu w wysokości 229,2 mln AUD (wzrost o 34 proc. r/r). Firma obserwuje ciągle rosnący popyt na działalność deweloperską, szczególnie ze strony tradycyjnych i internetowych sieci handlowych oraz operatorów logistycznych. Spółka w Polsce wynajmuje magazyny m.in. firmie Ruch.

W minionym półroczu, Grupa zwiększyła skalę swojej działalności, odpowiadając tym samym na rosnący popyt na powierzchnię logistyczną, ze strony tak klientów jak i inwestorów. Znalazło to odzwierciedlenie w rosnącym wskaźniku najmu dla całego portfolio Grupy, który osiągnął w minionym okresie 96%, oraz w napływie nowego kapitału w wysokości 0,6 mld AUD do funduszy zarządzanych przez Grupę.

- Warto podkreślić, że realizujemy obecnie 58 projekty o łącznej wartości 2,1 mld AUD, z których 85% miało wcześniej zapewnionych najemców lub finansowanie. Co także istotne, nasze podejście do współpracy kapitałowej, pozwala nam analizować nowe rynki, razem z naszymi globalnymi partnerami - powiedział Greg Goodman, CEO Grupy Goodman. Obserwujemy ciągle rosnący popyt na naszą działalność deweloperską, szczególnie ze strony operatorów logistycznych, tradycyjnych i internetowych sieci handlowych, a także ze strony sektora motoryzacyjnego. Dzięki naszemu doświadczeniu, umiejętnościom oraz wsparciu parterów kapitałowych jesteśmy w stanie zwiększać nasz udział rynkowy na obecnych obszarach działalności a także rozszerzyć działalność na nowe rynki - dodał Greg Goodman.

Goodman Poland wynajął w 2011 roku 168 363 mkw. powierzchni magazynowej, z czego 38 000 mkw. zostało oddane do użytku w tym samym roku. W roku 2012 Grupa planuje budowę kolejnych 200-300 tys. mkw. powierzchni logistycznej o łącznej wartości około 70-120 mln EUR.

- Wciąż dynamicznie powiększamy nasze portfolio w Europie kontynentalnej, zarówno przez rozwój własnych projektów jak i akwizycję. Jesteśmy jednak szczególnie zadowoleni z działalności na rynku polskim, który jest dla Goodman drugim, najszybciej rosnącym rynkiem w Europie - dodał Danny Peeters, prezes grupy na Europę Kontynentalną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane