Deweloper radzi się mieszkańców, komu wynająć lokale usługowe

Autor: dlahandlu.pl 9 czerwca 2011 13:14

Badania przeprowadzone wśród mieszkańców warszawskiej Woli wykazują, że w okolicy powstającego przy ulicy Sokołowskiej kompleksu „Kaskada na Woli" najbardziej brakuje marketu spożywczego, poczty i drogerii.

Według większości przebadanych osób najważniejsze jest, aby w okolicy znajdował się dobrze wyposażony market spożywczy - takiej odpowiedzi, w kategorii „artykuły spożywcze" udzieliło ponad 70 proc. respondentów. Prawie co druga ankietowana osoba wśród okolicznych mieszkańców wskazała na sklep z warzywami i owocami, natomiast przyszli mieszkańcy kompleksu na drugim miejscu najczęściej wymieniali piekarnię/cukiernię (co trzecie wskazanie). W kategorii „zdrowie i uroda" najbardziej pożądana przez mieszkańców okolicy byłaby
drogeria (64 proc. odpowiedzi). W pobliżu ulicy Sokołowskiej według ankietowanych powinny znaleźć się również kawiarnia/lodziarnia oraz restauracja.

Wśród wymienianych przez uczestników badania marek znalazły się Piotr i Paweł, Biedronka, Żabka, Grycan, Rossman czy Inmedio.

Kaskada na Woli to kompleks, w którym łącznie przewidziano 750 mieszkań i lokale handlowo-usługowe. W pierwszym etapie powstanie blisko 600 mieszkań i 38 lokali. Łączna powierzchnia części komercyjnej w pierwszym etapie to 6153 mkw., a średnia wielkość lokali wynosi 170 mkw. Powierzchnia najmniejszego lokalu wynosi 58,39 mkw., a największego 2000 mkw. Dla klientów części handlowo-usługowej zaplanowano 100
miejsc w garażu podziemnym i około 30 miejsc postojowych przed budynkami.

Na zlecenie firmy Gant Development - inwestora „Kaskady na Woli" - w maju br. Instytut PBS DGA przeprowadził na próbie 734 osób badanie ankietowe, którego celem było poznanie preferencji dotyczących lokali handlowo-usługowych w pobliżu miejsca zamieszkania. Uczestnikami badania były osoby, które zakupiły mieszkanie w Kaskadzie oraz okoliczni mieszkańcy budowanego kompleksu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,19

  • Śr

    0,73

  • Min

    0,57

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11052

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane