PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

DHL Parcel, Amazon oraz Audi łącza siły - samochód będzie mobilnym punktem dostaw paczek

Autor: www.dlahandlu.pl 27 kwietnia 2015 11:30

DHL Parcel, Amazon oraz Audi łącza siły - samochód będzie mobilnym punktem dostaw paczek fot. DHL

W maju 2015 r. DHL Parcel, Amazon oraz Audi połączą siły, aby wprowadzić na terenie Niemiec pilotażowy projekt usługi, która pozwoli właścicielom samochodów korzystać ze swoich pojazdów jako mobilnych adresów dostaw przesyłek. Trzech partnerów projektu opracowało i przetestowało w ostatnich miesiącach swoje rozwiązanie dostawy do bagażnika samochodu.

Dla klienta usługa ma być prosta, przejrzysta i łatwa w obsłudze na wszystkich etapach procesu - od złożenia zamówienia w serwisie Amazon.de, poprzez transport przesyłki przez DHL, aż do dostawy do bagażnika samochodu marki Audi.

DHL Parcel, Amazon oraz Audi planują przeprowadzić swój pilotażowy projekt w okresie kilku miesięcy w Monachium. W ramach projektu wybrani klienci będą mieli możliwość przetestowania nowego rozwiązania dostawy.

Przy wykorzystaniu specjalnie opracowanej aplikacji na smartfony, dostarczyciel DHL otrzyma dane o dokładnej lokalizacji samochodu, a także dostęp do bagażnika pojazdu. Po umieszczeniu przez dostarczyciela przesyłki w bagażniku i zamknięciu go, samochód zamknie się automatycznie. DHL otrzyma informacje poprzez aplikację, a właściciel pojazdu zostanie poinformowany e-mailem o pomyślnym dostarczeniu paczki.

Wykorzystanie samochodu jako mobilnego adresu dostaw jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób dojeżdżających do pracy z przedmieść. Jeśli samochód został zaparkowany na parkingu firmowym lub typu Park & Ride, doręczyciel może użyć aplikacji w celu zlokalizowania samochodu i bezpiecznego umieszczenia paczki w jego bagażniku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • asd 2015-05-28 22:55:56

  Nie dobrze. U nas juz jest problem, bo kurierzy nie dzwonia tylko wala 9rano po załadunku na adresy wypisane na przesylkach, choć to domowe (jak to u nas bywa, zero telefonow przed) więc odbijają się od drzwi..dzwonią, kiedy ktoś bedzie, czy u sąsiadow można paczke zostawić itpe... a tu jeszcze dochodzi Twoj mobilny samochod, czyli co będa ganiac po Wawie za moim autem, gdzie on teraz stoi, i za ile nie odjadę, a po drodze moglby już rozwieść trochę tych paczek. Jeszcze ten dostep do mojego bagażnika, hm..sprawa dyskuzyjna, wiem, że to pilotazowy projekt, ale slabe to....

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,96

 • Min

  2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane